Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) з початку 2021 року збільшило надходження до державного бюджету на 368%, повідомляє пресслужба уряду.
Протягом січня-липня 2021 року чисте надходження до держбюджету від комерційної діяльності управителів арештованими активами склало 22 мільйони гривень: це майже у п’ять разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року (4,7 мільйона гривень).
Загалом за цей період АРМА згенерувало близько 44 мільйонів гривень доходів від управління активами. Із них 21,9 млн грн нарахували як відсотки на депозитні кошти АРМА у державному банку: ці гроші можуть перейти до держбюджету, якщо їхнім власникам винесуть вироки про конфіскацію.
«Відсоткова ставка для депозитних коштів Агентства є вищою, аніж у більшості комерційних банків. Це дозволяє АРМА ефективно зберігати економічну вартість активів у грошовій формі, що вигідно і їх власникам, які отримують кошти після скасування арештів, і державі, адже в разі конфіскації тіло депозиту разом з відсотками буде перераховане до бюджету», — пояснюють в уряді.
Додамо, що АРМА управляє арештованими активами на засадах самоокупності, тобто держава не витрачає кошти ні на сам актив, ні на заходи щодо управління ним.
4 серпня тимчасовим керівником АРМА став Дмитро Жоравович. Попереднього керівника відсторонили від посади, оскільки він разом з кількома колегами підозрюється у хабарях на суму понад $400 тисяч.