Боротьба проти РФ на економічному фронті: Гетманцев розповів про досягнення початку березня

Поділитися
Боротьба проти РФ на економічному фронті: Гетманцев розповів про досягнення початку березня
За його словами, сталися три значні події.  

Початок весни став вдалим у економічній боротьбі проти Росії. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав три події, які мають негативно позначитись на доходах країни-агресорки.

Так, по-перше, з 1 березня припинено участь Росії у Дунайській комісії – організації, яка регулює судноплавство Дунаєм.

«Отже, з 1 березня країни-члени Дунайської комісії більше не визнають свої зобов'язання перед Росією за Белградською конвенцією, а окрім цього, вперше в історії організації на неї… накладено штраф за несплату членських внесків за останні роки», - зазначив він.

По-друге, росіян позбавили права участі в укладанні нових контрактів на надання послуг при здійсненні авіаційних місій ООН.

«Тепер вони мають завершити виконання своїх раніше прийнятих зобов’язань і залишити ринок авіаперевезень до кінця першого кварталу 2024 року. Причина – «червоний прапорець» від Міжнародної організації цивільної авіації через серйозну стурбованість рівнем безпеки польотів на російській авіаційній техніці (окрім держави-агресорки, такий статус у світі мають лише Еритрея та Бутан)», - додав депутат.

По-третє, з 1 березня від постачання російської нафти відмовилась остання держава ЄС – Болгарія. Хоча країна мала дозвіл продовжувати імпорт нафти з РФ до кінця 2024 року, однак вона вирішила підтримати своїх європейських партнерів.

«Ще наприкінці 2023 року у Болгарію щодоби надходило 200 тисяч барелів російської нафти. Замість неї з січня заходить сировина з Казахстану, Іраку та Тунісу. А щоб російському «Лукойлу» було веселіше вести бізнес на своєму НПЗ у Бургасі, який він придбав далекого 1999 року – підприємство буде платити податок на прибуток у розмірі 60%, аж доти, доки росіяни не вийдуть з бізнесу в Болгарії», - розповів Гетманцев.

Також депутат розповів, що у січні поточного року Україні вперше за останні 1,5 року (з липня-серпня 2022 року) вдалось отримати зведений бюджет з профіцитом, а саме в 4,4 млрд грн. Це означає, що доходи країни перевищили витрати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі