Борги за комуналку сягнули 200 млрд грн, потрібен аудит – експерт

Поділитися
Борги за комуналку сягнули 200 млрд грн, потрібен аудит – експерт © odessa-life.od.ua
Найбільше боржників у прифронтових регіонах.

Заборгованість за комунальні послуги станом на середину 2024 року складає понад більше 200 млрд гривень. Лідерами за боргами є мешканці прифронтових територій, зокрема, Дніпропетровської області. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Він додав, що за гаряче водопостачання  найбільші борги у жителів Харківської, Дніпропетровської, Запорізької областей. В останній взагалі відмовились від гарячої води. Також є проблеми з платежами в Миколаївській та Херсонській областях.

Проблема, на думку експерта, ще й  у необхідності проведення аудити по кожній області. Оскільки, до прикладу, в Маріуполі, яке було окуповане в 2022 році, комунальні підприємства продовжували нараховувати борги в 2023 році. Так само у Вовчанську, де навіть немає електроопор, жителям нарахували платіжки за електроенергію в 2023 році.

Водночас Попенко зауважив, що за останній рік платіжка за електроенергію зросла на 60%, а зростання тарифів на одну послугу призводить до зростання боргів за інші, що впливає на якість підготовки до опалювального сезону.

Щодо гідравлічних випробувань, які мають тривати місяць, однак продовжуються все літо, експерт вважає, що гарячу воду відключають спеціально, щоб не працювати собі в збиток.

"Постачати гарячу воду по існуючих тарифах для Київтеплоенерго економічно не завжди вигідно, тому вони відключають спеціально гарячу воду для того, щоб не працювати собі в збиток. Я гарантую, що 3 місяці ніхто гідравлічні випробування не проводить, а воду відключають просто заради того, щоб не постачати її", - каже Попенко.

Експерт прогнозує, що борги за комунальні послуги продовжать накопичуватися, оскільки субсидії не рятують українців від зубожіння.

"Субсидія взагалі не вирішує проблем платежів за комуналку. Уявімо середнього пенсіонера, який отримує 4 тисячі гривень. Хай йому будуть нараховувати субсидію на 1,5-2 тисячі гривень. Чи може людина прожити за 4 тисячі в Харкові, Дніпрі, Павлограді, Херсоні? Звісно, що ні. Реальна субсидія не врятує людей. На сьогодні субсидія складає 45 млрд гривень, а вони взагалі нічого не вирішують. Борги за комунальні послуги й надалі будуть накопичуватися", - підсумував він.

Раніше у Мінфіні порахували, що державний борг України сягнув 1,1 млрд доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі