Навіть під час війни, яку розпочала Росія, українці повинні оплачувати комунальні послуги. Адвокат судової практики ЮКК «Де-Юре» Владислав Мартинчук в коментарі «РБК-Україна» розповів, чи можуть зараз відібрати житло за борги за комунальні послуги.
За словами експерта, через борги примусово відчужити без згоди власника квартиру можна лише в межах відкритого виконавчого провадження або в порядку звернення стягнення на предмет іпотеки.
«В останньому випадку така можливість має бути встановлена в іпотечному договорі, як власне і порядок такого стягнення, у тому числі мінімальні розмір та строк прострочення, що дають право на стягнення», – розповів він.
Своєю чергою для того, щоб відкрили виконавче провадження, борг повинен бути встановленим виконавчим документом.
Це може бути виконавчий лист, виданий на виконання судового рішення, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності, виконавчий напис нотаріуса тощо.
Звернення на майно боржника відбувається після того, як буде встановлено, що у нього немає достатньо коштів для задоволення вимог за виконавчим документом, тобто сплати комунальних чи інших послуг.
«При цьому, якщо квартира є єдиним житлом боржника, то продаж з торгів можливий лише якщо сума до стягнення становить не менше 20 розмірів мінімальної заробітної плати. Наразі це 160 000 гривень», - пояснює адвокат.
В Україні з 1 червня зріс тариф на електроенергію. У компанії YASNO відповіли на найпоширеніші питання побутових споживачів щодо нового тарифу на світло.