Борг держави перед громадянами за невиконаними судовими рішеннями наблизився до 7 млрд грн

Поділитися
Борг держави перед громадянами за невиконаними судовими рішеннями наблизився до 7 млрд грн © Державна судова адміністрація України/facebook
У 2022 році державі виконала  судові рішення, які стосуються соціальних виплат, на 1 відсоток від необхідного.

Загальний борг держави щодо судових рішень, виконання яких гарантовано законодавством, станом на 27 грудня 2022 року склав 6 724 264 251,92 грн. Це випливає з інформації Держказначейства, пише "Судово-юридична газета".

З цієї суми державі у 2022 році вдалося виконати своїх зобов’язань лише на 89,6 млн гривень, тобто, трохи більше, ніж 1% від необхідного.

Зауважимо, що йдеться про судові рішення, які стосуються соціальних виплат на користь, зокрема інвалідів, пенсіонерів, учасників бойових дій, осіб, які брали участь у ліквідації або постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС тощо.

Стосовно відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, відшкодування громадянинові вартості конфіскованого та безхазяйного майна стягнутого в дохід держави, відшкодування шкоди, завданої фізичній чи юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, їх посадових і службових осіб, то тут вдалося компенсувати українцям лише 135 млн гривень.

Нагадаємо, що станом на рік тому, 5 січня 2022 року борг за невиконані судові рішення становив 6 331 285 562,29 грн.

Саме через невиконання рішень судів у таких справах Україна постійно опиняється у списку лідерів щодо звернення громадян до Європейського суду з прав людини та ЄСПЛ наказує компенсації, констатуючи системне ігнорування його приписів.

Разом з тим, Мінюст  в особі відповідального за питання виконання судових рішень заступника міністра юстиції Андрій Гайченко замість того, аби зосередитися на створенні бази даних зі статистикою невиконаних рішень та розробці змін задля забезпечення якнайефективнішого виконання судових рішень, вирішили боротися з приватними виконавцями.

Також раніше Андрій Гайченко, який відповідає за органи виконання рішень, зазначив, що не можна просто взяти та заарештувати рахунок Пенсійного фонду та стягнути заборгованість: «У нас десятки тисяч судових рішень про стягнення пенсій ім'ям України, які підлягають виконанню, які пройшли, зокрема, і Верховний Суд, а іноді й Європейський суд з прав людини. Але ми не можемо просто взяти та заарештувати рахунок Пенсійного фонду та стягнути, як би ми це зробили у разі стягнення зарплати з комерційної структури. Це наше лихо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі