«Стурбованість бюджетною кризою єврозони і проблеми банківської системи Європи вже викликали напруження на глобальних фінансових ринках, що може привести до зниження темпів зростання економіки США», - сказала Йеллен.
За її словами, американські банки мають на своєму балансі "керований" обсяг держоблігацій найбільш проблемних країн єврозони, проте залежність від фінансового благополуччя інших, найбільших країн Європи, в американської банківської системи набагато вища. "Через міжнародну взаємозалежність подальше погіршення фінансової ситуації в Європі може привести до проблем у фінансовій системі США. Ми дуже уважно стежимо за ситуацією в Європі і продовжуємо робити все, щоб пом'якшити можливі наслідки від будь-яких негативних подій в Європі для американської фінансової системи", - сказала вона.
У зв'язку з цим представник ФРС оголосила, що через кілька тижнів американський центробанк почне черговий раунд стрес-тестів провідних 19-ти американських банків, покликаних визначити їх стійкість в умовах погіршення економічної ситуації.
Європейська криза суверенних боргів почалася в кінці 2009 року, коли відразу кілька країн зони євро - Греція, Ірландія, Італія, Іспанія, Португалія - через зростання дефіциту бюджету та наслідки глобальної фінансово-економічної кризи почали відчувати проблеми з виплатою відсотків за своїми борговими зобов'язаннями. Серйозні політичні та економічні труднощі в Італії, третій за розміром економіці єврозони, цього тижня привели до появи побоювань щодо можливого розпаду єдиного валютного блоку 17-ти країн.