Найбільша заборгованість на Львівщині - 7,2 млн грн, у Дніпропетровській області - 4,9 млн грн, Київській області - 0,6 млн грн, Запорізькій області - 0,5 млн гривень.
"Це свідчить про одне - фактична потреба в таких витратах за рахунок субвенції не забезпечена. Всього в 19 областях станом на 1 січня 2020-го року по наданих пільгах та житлових субсидіях була кредиторська заборгованість в сумі 14,6 млн гривень. Комусь така сума в масштабах всієї країни буде здаватися незначною. Але є небезпека, що ця заборгованість не буде погашена", - заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан.
Він пояснив, що ризики непогашення заборгованості по наданих пільгах та житлових субсидіях в поточному році зумовлені тим, що у законі про державний бюджет на 2020 рік надання цієї субвенції місцевим бюджетам не передбачено.
"В 2019 році на виконання фактичних зобов'язань місцевих бюджетів з надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг з державного бюджету надана субвенція в сумі 21,6 млрд грн, або 99,9% плану на рік", - зазначив Пацкан.
Відзначимо, в кінці 2019 року борги по оплаті ЖКП перевищили 60 млрд гривень. За даними Держстату, одне домогосподарство в середньому витрачало на оплату житла, комунальних продуктів і послуг в I кварталі 2019 року 1719,05 грн, що становить 19,4% місячних витрат.
Детальніше про проблему постійної зміни порядку надання субсидій читайте у статті Віктора Власова "Субсидія навиворіт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".