Борги України коштують державі дуже дорого – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Борги України коштують державі дуже дорого – експерт Понад 100 млрд ОВДП придбано нерезидентами – що фактично є зовнішнім боргом © Андрій Товстиженко, DT.UA
За 2018-2019 роки сформовано борговий портфель, який відверне на себе великі фінансові ресурси; при цьому політика, яка проводиться Мінфіном, ніяк не обґрунтована.

За даними Міжнародного Валютного фонду, сформований Міністерством фінансів України портфель боргових зобов'язань за 2018-2019 роки, поступається у своїй дорожнечі подальшого обслуговування тільки деяким африканським країнам. Про це у своїй статті для DT.UA пише експерт, кандидат економічних наук, зав.відділу економіко-математичного моделювання ДННУ "Академія фінансового управління" Іван Богдан.

"Портфель боргових позик, які Мінфін сформував у 2018–2019 рр., призведе до прогресивного нарощування ефективної ставки сукупного боргу, яка в 2024 р. становитиме 8,7% річних. Дорожче, ніж в Україні, обслуговуватиметься борг лише у двох країнах світу - ДР Конго (10,6%) і Зімбабве (18,8%).", – пише експерт.

При цьому, зазначає він, обґрунтування своєї політики Мінфіном не витримує ніякої критики.

"Мінфін обґрунтовує свою політику тим, що перехід на внутрішні гривневі запозичення знижує валютні ризики державного боргу України. Але понад 100 млрд грн гривневих ОВДП куплено нерезидентами, а вкладення нерезидентів у внутрішні активи економіки відповідно до міжнародних стандартів (PSDS, BPM6) є зовнішнім боргом і жодним чином не знижують валютних ризиків, бо немає жодних підстав вважати, що іноземний фінансовий інвестор залишить валютні кошти в Україні після закінчення терміну позики.", – зазначає автор.

Раніше повідомлялося про те, що до кінця 2020 року Україні належить виплатити 24,8 млрд доларів зовнішніх запозичень. Нагадаємо, на початку вересня Мінфін виплатив 1,1 млрд доларів держборгу за єврооблігаціями 2015 року. Міжнародні резерви НБУ на сьогодні за даними на 1 вересня складають $ 22,015 млрд.

Детальніше про перспективи української економіки з огляду на борги та варанти держави, про наслідки політики Мінфіну у 2015 році та можливі шляхи вирішення проблеми читайте у матеріалі Івана Богдана "Фіскальна дисфункція" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі