Керівництво Болгарії та Сербії виступило за продовження проекту будівництва газопроводу "Південний потік" з Росії в країни Європи.
Як заявив у середу прем'єр Болгарії Бойко Борисов, "Південний потік" повинен бути збережений, оскільки є дуже вигідним.
Сербія в свою чергу заявила, що проведе переговори з європейськими та російськими партнерами для отримання роз'яснень у зв'язку із зупинкою "Південного потоку", заявив президент країни Томіслав Ніколіч.
"Це схоже на гру в кішки-мишки між Заходом і Сходом,... думаю, ми про це будемо абсолютно серйозно розмовляти і з європейськими, і з російськими партнерами", - заявив Ніколіч в ефірі національного телеканалу РТС в ніч на середу.
За його словами, в інтересах Сербії з'ясувати, "чого можна очікувати, що ми втратили, що, можливо, отримаємо", передає РІА Новини.
Президент повідомив, що збиток його країні від закриття проекту "Південний потік" не настільки великий, як якщо б Белград ввів санкції щодо Росії. Однак, за його словами, в Сербії "багато терплять через Росію", і в цьому зв'язку він хотів би від своїх міністрів в переговорах з російською стороною підтвердження, що серби не залишатимуться без енергоносіїв в зимовий період.
У Сербії планувалася прокладка магістрального ділянки "Південного потоку" довжиною 422 кілометра. Белград чекав, що проект принесе значні інвестиції. Досі Сербія імпортувала газ по єдиному газопроводу, прокладеному з боку Угорщини. Газ йшов транзитом через Україну.
Віце-прем'єр Сербії Зорана Михайлович висловила надію, що на переговорах по "Південному потоку" з країнами-учасницями проекту 9 грудня буде досягнуто угоди про продовження будівництва.
За її словами, Сербія витратила на цей проект 30 млн євро, спрямованих на гарантії і створення спільного підприємства. Експропріація землі на трасі газопроводу коштувала ще 8 млн євро.
До вчорашньої заяви російська влада і Путін зокрема вмовляли ЄС розблокувати "Південний потік" через ніби-топроблеми з транзитом через Україну. Крім того, Кремль намагався тиснути на Болгарію і Сербію, щоб вони продовжили будівництво газопроводу на своїй території.