Американська корпорація Boeing зіштовхнулася з труднощами при виробництві пасажирських літаків 787 Dreamliner, що пов’язані з санкціями, які запровадили проти Росії. Виник дефіцит однієї з деталей, пише The Wall Street Journal.
Мова йде про теплообмінники, які до початку великої війни Росії в Україну випускали на російському заводі в рамках спільного підприємства АТ "ХС-Наука" та RTX Collins Aerospace. Після початку війни виробництво перенесли до США та Великобританії.
Однак спочатку заводи могли забезпечити запчастинами всі нові лайнери Boeing. Але відколи компанія вирішила наростити виробництво літаків 787, постачальник деталей перестав справлятися з навантаженням. У зв'язку з цим Boeing вже попередила інвесторів, що цього року виготовить і поставить менше літаків, ніж було заплановано.
У 2020 році постачання літаків 787 було припинено майже на два роки через різні проблеми, нагадує газета. За перші сім місяців 2022 року Boeing не поставила жодного лайнера. За даними дослідницької компанії AIR, на який посилається WSJ, 2022 року виробник поставив 19 літаків, а 2023-го — 28.
Повідомлялось, що російський "Газпром" отримав 629,1 млрд. рублів чистого збитку у 2023 році (проти чистого прибутку у 2022 році у розмірі 1,23 трлн. рублів). Ця тенденція продовжилась і у поточному році. Потрібні нові санкції.