Bloomberg: Війна в Україні дає три уроки для світових систем постачання продовольства

Поділитися
Bloomberg: Війна в Україні дає три уроки для світових систем постачання продовольства © Mind.ua
Багато проблем, які підживлювали продовольчу інфляцію ще до вторгнення в Україну, залишаються і загострились.

Повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, змусило винести декілька важливих уроків для світової спільноти в питанні вирішення продовольчої кризи. Термінова реакція підприємнців і урядів після того, як Росія заблокувала поставки зерна, є дорожньою картою для подолання майбутніх криз, оскільки загрози світовим продовольчим мережам лише зростають, пише Bloomberg.

Коли 26,5 тонн вантажу відпливли з Одеського порту цього тижня — перший експорт сільськогосподарської продукції з України після вторгнення Росії — багато експертів з продовольчої безпеки зітхнули з полегшенням. Ці новини в поєднанні з падінням вартості пшениці після зростання світових цін майже вдвічі, змусили інвесторів і політиків задуматися, чи зменшується загроза глобального дефіциту продовольства.

“Не зовсім. Занадто рано для беззастережного оптимізму, тому що багато проблем, які підживлювали продовольчу інфляцію ще до вторгнення в Україну, залишаються: ціни на енергоносії та агрохімікати залишаються високими, через що експлуатація механізованих ферм і переміщення продуктів харчування через ланцюг постачання є дорогим. Надмірно тепла погода та посуха знищують урожайність ферм від Ватерлоо, Канада, до Бангалору та Бордо, і очікується, що кліматичні зміни стануть більш різноманітними та екстремальними” – йдеться в матеріалі видання.

Три ключові висновки:

  •  У зв'язку з різкою зупинкою постачання збіжжя з країн що воюють, фермери у світі, швидко перелаштувалися до нових умов і надали перевагу вирощуванню пшениці замість однорічних культур.
  • Збереження запасів зерна від попередніх урожаїв є вкрай важливим, адже пропозиція продуктів, які швидко псуються, такі як овочі та фрукти, набагато менш стійка.
  • Багаті країни мають ухвалити рішення зберегти більшу частину своїх запасів зерна для найбільш уразливих верств населення, та виділити ще більше коштів для міжнародної продовольчої допомоги.

Раніше ми писали про те, які наслідки продовольча криза матиме саме для Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі