У квітні 2007 року, коли на ринку сировини відбувалося рекордне пожвавлення, заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медвєдєв передбачив: через сім років капіталізація компанії збільшиться вчетверо, до одного трильйона доларів. Медвєдєв помилився на 910 млрд доларів, стверджує агентство Bloomberg.
За минулий період капіталізація "Газпрому" знизилася, як у жодної іншої компанії в категорії "найбільші 5000 компаній світу". Цей обвал на 154 млрд доларів став символом хвороби путінської економіки, наводить думку агентства InoPressa. Акції "Газпрому" три роки поспіль падали на фондовому ринку, в той час як сама компанія збільшувала витрати, пов'язані з Олімпіадою в Сочі, проектами в Сибіру тощо.
"Газпром" - один із чемпіонів з руйнування вартості", - заявив в інтерв'ю Іен Хейг, партнер-засновник Firebird Management LLC. На його думку, причина у тому, що Росія "не створила середовище, де держкомпанії функціонували б як організації, що належать акціонерам".
Зі свого боку офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов сказав, що прогноз щодо одного трильйона доларів "вирвано з контексту", оскільки компанія прогнозувала капіталізацію на випадок подальшого подорожчання нафти. Купріянов також сказав, що падінню акцій "Газпрому" сприяли санкції США і ЄС.
У квітні 2007 року Медвєдєв "не говорив, що прогноз залежить від цін на нафту", зазначають автори агентства, але додають, що ціни на газ "Газпрому" прив'язані до цих цін. Як би там не було, у день прогнозу нафта коштувала 68,24 долара за барель, а зараз - 106,15 доларів.
З іншими економічними показниками Росії справи йдуть також сумно: російський індекс ММВБ за останні сім років впав на 19%. Він показав себе гірше, ніж індекс MSCI у категорії "ринки", що зріс на 8,2%, і світовий індекс розвинених країн MSCI, що зріс на 10%. !zn
Читайте також:
Україна готова взяти у Росії кредит для розрахунку за боргами за газ