Першою з загроз видання назвало зростання прибутковості казначейських облігацій на тлі поліпшення макроекономічних показників і зростання інфляції в США, що може значно нашкодити інвесторам в 2017 році, а також збільшити вартість кредитування для компаній, вважає головний інвестиційний директор OFI Asset Management Жан-Марі Меркадал.
"Шансів подорожчати у бондів мало, проте ризики знецінення досить великі", - сказав Меркадал.
На другому місці виявилося зміцнення долара, яке загрожує стабільності ринків. Зростання курсу американської валюти може зашкодити експортерам США і призвести до зниження темпів прибутків корпоративного сектору, вважає головний інвестиційний директор і співкерівник підрозділи з управління активами Union Bancaire Privee Мішель Лок.
Сильний долар також стане негативним фактором для економік країн, ринків, в цьому випадку інвестори можуть вкласти більше коштів в американські активи, побоюючись ослаблення валют ринків, що розвиваються. Зміцнення долара може негативно позначитися на цінах на сировинні товари.
"Тепер Небезпека в тому, що різке збільшення прибутковості казначейських облігацій або стрибок курсу долара США можуть створити значні перешкоди для ринків", - сказав Лок.
Замикає трійку вплив політики нового президента США Дональда Трампа на фондові ринки.
"Головна загроза для ринків може виходити з Вашингтона. Після перемоги Дональда Трампа на вибори 8 листопада індекс S&P 500 виріс на 7%, індекс Russell 2000, який відстежує американські компанії з невеликою капіталізацією, виріс на 13%", - вважає стратег NN Investment Partners Патрік Мунен.
В Європі індекс Stoxx 600 Basic Resource, який відстежують в тому числі й деякі найбільші в світі гірничодобувні компанії, зріс за цей період на 20%. У цілому це свідчить про те, що ринок оптимістично налаштований щодо Трампа. Але якщо він не приступить до виконання своїх передвиборних обіцянок, ринки знову можуть опинитися в "ведмежою" території.
"Також в 2017 році однією з головних загроз для ринків може стати більш агресивна політика Федеральної резервної системи, зокрема підвищення ставки більш швидкими темпами, ніж очікують ринки", - вважає трейдер Louis Capital Markets Антоні Беничу.
Прискорення інфляції може підштовхнути ФРС до більш агресивного підвищення ставок, що може негативно позначитися на темпах зростання економіки і знизить апетит інвесторів до ризикових активів.
Завершує п'ятірку ризиків Китай, який може стати найбільшою загрозою для стабільності світових ринків, вважають експерти Deutsche Bank. На їхню думку, економічні показники країни будуть погіршуватися в найближчі місяці.
Україна за підсумками 2016 року посіла 42 місце рейтингу країн з найбільш інноваційною економікою за версією агентства Bloomberg. Порівняно з 2015 роком Україна опустилася в рейтингу на одну позицію нижче, рік тому наша країна була на 41-му місці.