Поява блокчейн-технології відкрила шлях до еволюції форм грошей. Якщо раніше центробанки, за незначними винятками, пасивно спостерігали за розвитком крипто-екосистеми, то зараз їх фокус на проблемі різко посилився. Адже відсутність уваги до технології з потенціалом «креативної деструкції» може обернутися і випадковим вибором на користь неоптимальною платіжної технології майбутнього, і втратою традиційного позиціонування центробанків як інститутів, наділених реальною макрофінансової владою.
По-перше, децентралізовані можливості емісії та поширення в обігу альтернативних форм грошей підвищують ймовірність ризиків появи негативних зовнішніх ефектів конкуренції між різними моделями організації трансакцій.
По-друге, цифрові валюти збільшують можливості задоволення різноманітних потреб клієнтів, тому їх поширення є процесом, який направляється ринком, внаслідок чого введення тих чи інших обмежень безперспективно.
По-третє, цифрові валюти є технологічним удосконаленням і проявом «креативної деструкції», тому для більш гармонійного протікання процесів цифрової трансформації грошей і платіжних систем краще направляти такі зміни.
Детальніше про те, як центробанки світу планують використовувати нові крипто-технології читайте в тексті "Цифрові валюти" аналогових "центробанків".