Найбільшу групу застрахованих іноземців в Польщі становлять громадяни України. Про це з посиланням на дослідження Закладу соціального страхування (ZUS) повідомляє Польське радіо.
Згідно з вищезгаданим дослідженням, внески на рахунок польського страховика сплачує понад 441 тис. громадян України.
Всього в Польщі сплачують страхові внески близько 587 тис. іноземців із понад 170 держав світу.
За словами представника ZUS в місті Ополе Себастьяна Щурек, протягом останніх чотирьох років відбувається постійне збільшення кількості іноземців, які легально працюють у Польщі.
"В кінці 2015 року Заклад соціального страхування зареєструвала 185 тис. застрахованих іноземців. Рівно через рік їх було вже 293 тис. Крім того, ще 16 тис. іноземців відкрили власну господарську діяльність. Влітку цього року вже понад 500 тис. іноземців фінансував Фонд соціального страхування (FUS), з якого виплачують, серед іншого, пенсії і соціальну допомогу мільйонам людей похилого віку. У листопаді внески до ZUS платили вже майже 587 тис. легально працевлаштованих іноземців", - сказав Щурек.
Серед іноземців у Польщі переважають люди працездатного віку. Зараз понад 100 тис. - це особи у віці від 25 до 29 років. Майже 96 тис. - це люди у віці 30-34 років, а у наступній віковій групі людей, до 40-ка років - не більше 83 тис. іноземних працівників.
За даними ZUS, друга після громадян України найбільша група іноземців, яка сплачує страхові внески - це громадяни Білорусі (33,6 тис.). На наступних місцях: громадяни В'єтнаму (8,1 тис.), Молдови (7,3 тис.), Росії (7,3 тис.), Грузії (5,9 тис.), Індії (5,5 тис. ), Китаю (4,9 тис.), Румунії (4,6 тис.) та Італії (4,4 тис.).
Як пише для DT.UA Катерина Кульчицька, згідно з даними Управління у справах іноземців, на кінець 2017 року українські громадяни мали 1,79 млн дійсних дозволів на проживання у Польщі, а на кінець першого півріччя 2018-го цей показник становив 1,87 млн. Кількість громадян України, які незаконно перебували на території країн - членів ЄС, в 2017 р., за даними Frontex, становила 32,6 тис., що на 12% більше, ніж в 2016-м. Більшість українців з неврегульованим статусом зафіксовано у Польщі, але цей показник також досить низький порівняно з кількістю українців, що перебували в цій країні на законних підставах.
Детальніше про перспективи збереження безвізового режиму для України, Молдови і Грузії читайте в статті Катерини Кульчицької "Батіг і пряник безвізу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".