Бізнесу потрібне не зниження ставок податків, а удосконалення їх адміністрування, - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Бізнесу потрібне не зниження ставок податків, а удосконалення їх адміністрування, - експерт Бізнес чекає не зниження ставок податків, а удосконалення їх адміністрування
В Європейській бізнес-асоціації зазначають, що для інвесторів головним є рівний підхід держави до всіх учасників ринку.

Розмір ставок податків є основним чинником, що впливає на рішення інвесторів щодо вкладання коштів в економіку. Для них головне - передбачуваність і стабільність, наскільки це можливо в сучасному нестабільність світі.

Таку думку висловив голова податкового комітету Європейської бізнес-асоціації, керівник податково-юридичної практики E&Y Володимир Котенко під час круглого столу.

"Багато країн переглядали нормативні акти, в тому числі з питань податків, багаторазово і іноді несподівано", - уточнив фахівець.

Нагадаємо, що тепер уряд допускає можливість заморожування зниження ставок ПДВ і податку на прибуток до 2014 року, що передбачено в Податковому кодексі. Причина цього - ризик недоотримання держбюджетом 25 млрд грн на тлі скорочення економіки.

За словами Котенко, для інвесторів дуже важливим є рівний підхід держави до всіх учасників ринку. Причому увага держави до внутрішнім інвесторам є не менш важливим, ніж іноземним. "Без боротьби за внутрішнього інвестора нам не вдасться і зовнішнього інвестора переконати приходити, інвестувати і працювати в цій країні", - зазначив представник ЄБА та E&Y.

За словами голови Ради підприємців при Кабінеті міністрів Леонід Козаченко, в Україні доцільно розвивати систему контролю за розподілом ліцензій, квот і т.д. саморегульованими організаціями, а не чиновниками.

"У нас право ділити кошти і ліцензії має тільки Асоціація автоперевізників. Вона ділить квоту на перевезення в Євросоюз. За останні шість років жодної скарги на розподіл цієї квоти не було. Держава делегувала їм це право. Чому це не можна поширити на інших?", - зазначив Козаченко. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі