Бізнес закликав владу відновити бронювання: підприємства можуть залишитися без критично важливих працівників 

Поділитися
Представники українських бізнес-асоціацій вважають, що вирішити проблему з бронюванням може оцифрування даних про всі підприємства України.

Кабінет Міністрів України ініціював зупинку бронювання — це є надзвичайно серйозною проблемою, оскільки без критично важливих працівників можуть залишитися підприємства. Тому влада має без переривання процесу бронювання проводити аудит підприємств, стратегічність яких викликає підозри, зазначили представники українських бізнес-асоціацій під час прессконференції у агентстві "Інтерфакс-Україна".

Президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що проблема з бронюванням, завдає підприємствам більше шкоди, ніж відключення світла, адже вони ризикують залишитися без найцінніших співробітників.

"Представники ТЦК просто йдуть на початку дня на наші прохідні, де йде тисяча людей, роздають повістки — і вони виконали свій план роботи на місяць вперед. До чого це призводить? До нас не йдуть люди працювати. Вони бояться, що ми їх не встигнемо забронювати. І це дійсно траплялося", - вказує Каленков.

За його словами, одне робоче місце у сталеливарній галузі створює 7,5 робочих місць у суміжних галузях. Тому закриття підприємств у цій галузі через нестачу працівників, який спровокує затримка бронювання, створить кризу в соціальній сфері та економіці, а також призведе до падіння надходжень у бюджет. 

Представники бізнесу наголосили, що проблему з бронюванням необхідно вирішити, оскільки впродовж останніх кількох місяців кількість заброньованих людей збільшилася удвічі. Це свідчить про маніпуляції з визначенням стратегічності підприємств.

Однак, на їхню думку, це питання можна вирішити і без зупинки процесу бронювання.

"Якщо заболів палець, не обов'язково відрізати цілу ногу. Треба лікувати палець. Ми погоджуємося, що при визначенні критично важливих підприємств, хтось скористався додатковим бронюванням, і це проблема, яку потрібно вирішувати. Але для цього не треба зупиняти бронювання. Адже зараз створено часовий лаг, під час якого представник ТЦК буде вирішувати, кого з працівників мобілізувати, а не керівництво підприємства. І ми залишимося без критично важливих працівників", - заявив голова Асоціації "Укрцемент" Павло Качур. 

На пресконференції учасники вказали, що сучасний рівень цифровізації суспільства та наявність в Україні Міністерства цифрової трансформації – дає  можливість владі максимально оцифрувати дані про всі підприємства України, кількість найманих співробітників, рівень стратегічності підприємств.

Зазначається, що така б система дала б змогу органам влади швидко реагувати на спроби маніпуляцій, а бізнес, який сплачує податки та підтримує обороноздатність, був би захищеним від зупинок. 

"За три роки можна було зробити систему, при якій прем'єр-міністр або профільний міністр бачили свої галузі і чітко розуміли, які підприємства дійсно критичні. Це дало б змогу навіть відслідковувати, коли працівникові виповнюється, скажімо, 60 років, і його бронювання автоматично скасовувалося б, і переходило на іншу позицію", - повідомив президент Української спілки виробників будівельних матеріалів Костянтин Салій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі