"Згідно з оперативними даними, сума репатріації склала $ 1,8 млрд. Це дещо більше, ніж ми очікували (...) Можливо, це пов'язано з тим, що наприкінці року ми дозволили репатріацію дивідендів до 2014 року, напевно, компанії більш активно почали виводити дивіденди. Але ми не бачимо проблеми в тому, що сума репатріації виявилася трохи більше, ніж очікувалося", - сказав він в ефірі "Радіо Вести".
Чурий також повідомив, що найближчим часом НБУ направить вітчизняним банкам запит для вивчення бажання їх клієнтів репатріювати дивіденди за 2017 рік.
"Наша процедура полягає в необхідності оцінити ймовірний відтік іноземної валюти, тобто купівля валюти і репатріація за кордон, вплив цього відтоку на валютний ринок. З цією метою найближчим часом ми направимо українським банкам запит щодо бажання їх клієнтів репатріювати дивіденди за 2017 рік. Після того як ми зберемо інформацію від банків, зробимо певну оцінку і вже на її базі будемо проводити лібералізацію", - додав Чурий.
Як повідомлялося, Нацбанк на початку червня 2016 року дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 рр. При цьому центробанк встановив граничну суму дивідендів, яку дозволяється повернути за кордон: протягом календарного місяця вона не повинна перевищувати більшого із двох значень – $ 1 млн (в еквіваленті) або 10% від загального обсягу дивідендів. У разі, якщо зазначені 10% перевищують $ 5 млн, максимальна сума репатріації дивідендів за місяць не може перевищувати $ 5 млн.
У середині квітня 2017 року Нацбанк дозволив з травня почати репатріацію дивідендів за 2016 рік, обмеживши її раніше встановленим лімітом $ 5 млн на місяць.
У середині грудня 2017-го в. о. голови НБУ Яків Смолій заявив про намір центробанку збільшити щомісячний ліміт репатріації дивідендів на одну юридичну особу.
Нагадаємо, раніше НБУ прогнозував, що до кінця 2017 року бізнес виведе з України $ 1,4 млрд дивідендів.