Бізнес в Україні почав частіше говорити про зростання цін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Однак головна проблема для бізнесу - брак робочої сили. 

В Україні наразі традиційними стали три перешкоди для розвитку бізнесу, а саме: брак робочої сили, безпека та зростання цін. Змінюються лише абсолютні значення цих проблем. Про це пише Віктор Конев, журналіст ZN.UA, в статті "Невизначеність у квадраті — 90% бізнесу чекають тільки закінчення війни", посилаючись на серпневе опитування бізнесу, проведене Інститутом економічних досліджень.

"Так, у липні фактор браку робочої сили зріс на п'ять процентних пунктів. Понад 60% опитаних поскаржилися на проблему з пошуком персоналу, яка впевнено посіла перше місце серед інших", - пише автор.

Небезпека ведення бізнесу — на другому місці, і вплив цього фактора для бізнесу дещо зменшився: 52% назвали цю перешкоду проти 57% під час попереднього опитування.

"Бізнес почав частіше говорити про зростання цін. Показник для цієї перешкоди стрибкоподібно збільшився з 40 до 52%. Що сказати, 12% зростання — це серйозно. Що стосується інших перешкод, то приблизно третина опитаних говорить про зниження попиту. Але тут, очевидно, крім усього іншого, проявився і його сезонний спад", - зазначив він. 

Також залишаються актуальними логістичні проблеми. Майже чверть опитаних говорить про складність перевезення сировини або готових товарів на території України. Розрив ланцюжків постачань відзначають 15% опитаних. Крім того, у липні до 10% бізнесів були змушені тимчасово припиняти роботу через відключення електроенергії. Для порівняння, у червні цей показник становив лише 7%.

З іншими статтями можна ознайомитися за посиланням. 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі