Бізнес приходить до тями але дуже повільно — опитування

Поділитися
Бізнес приходить до тями але дуже повільно — опитування © thehealthymind.com
20% малого і середнього бізнесу втратили понад $100 тисяч через війну.

Переважна більшість підприємців зазнала суттєвих втрат через війну. За даними опитування Європейської Бізнес Асоціації, 27% опитаних суб’єктів малого та середнього бізнесу внаслідок війни зазнали втрат в сумі до $10 тисяч, 20% — у більше, ніж $100 тисяч, 28% оцінили свої збитки у $10-50 тисяч, а 13% — у $50-100 тисяч.

Лише кожен двадцятий підприємець повідомив, що не зазнав збитків, спричинених війною.

22% підприємців збитки завдані безпосередньо бойовими діями. З них 23% перебувають на етапі фіксування збитків, 11% звернулися до правоохоронних органів, а 63% не чинили жодних дій, аби зафіксувати чи відшкодувати втрати.

Крім цього, 14% опитаних компаній мають офіси або виробництва на окупованих територіях.

Вже майже третина підприємців, а саме 28% відновили свою роботу у повному обсязі, 37% – частково, і 16% малого та середнього бізнесу досі не працюють. Порівняно з травнем збільшилась кількість компаній, що відновили повну роботу, адже тоді повноцінно працювали 21% компаній, 38% – частково, і 17% не працювали взагалі. Серед непрацюючих бізнесів 12% планують відновити роботу, а 4% можуть незабаром закритися.

При цьому, 32% опитаних підприємців вже вичерпали свої резерви фінансової стійкості, 11% припускають, що їх вистачить максимум на місяць, 27% можуть протриматись кілька місяців і лише 20% та 6% здатні триматись півроку та рік відповідно.

За результатами опитування, 63% підприємств не користувалися ані державними, ні міжнародними програмами для підтримки свого бізнесу. Тоді як 16% скористалися опцією сплати єдиного 2% податку, 6% — іншими податковими пільгами, 5% —кредитною програмою «5-7-9» і лише 1% — компенсацією за працевлаштування ВПО. Більшість підприємців не вдавалися до релокації — лише 5% повідомили, що виїхали за кордон, і ще 4% в межах України.

Це четверта хвиля опитування, проведеного асоціацією серед представників МСБ – учасників проєкту Unlimit Ukraine. Воно тривало з 4 до 10 серпня серед фізичних осіб-підприємців. Участь  у ньому взяли 118 підприємців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
talymon
24 Серпня 2015, 16:28
Технологічний занепад "подарував" Україні не просто сировинну, малу економіку. Але економіку загасаючу. За роки незалежності її вага у світовому виробництві скоротилася в 4– 5 разів. Нині вона навряд чи досягає 0,08% світового ВВП, що майже в дев'ять разів менше за частку України в глобальній армії праці (0,7%). Цей розрив — умовний індикатор того, наскільки менше за своїх зарубіжних колег виробляє і заробляє середньостатистичний українець. Його можна тлумачити і як показник надлишку "зайвих" українців на внутрішньому ринку праці (згідно з рівнем середньосвітової продуктивності). (Це звідси: http://gazeta.dt.ua/macrolevel/velika-depresiya-ukrayina-_.html) Тому інвестувати на часі лише в чуму, нейтронну бомбу, крематорії і т. п., прости, Господи!
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі