Індекс очікувань ділової активності виріс за підсумками червня до 51,6 пунктів. Це є найвищим показником з жовтня 2019 року, повідомляє прес-служба НБУ.
Відзначається, що зростання індексу фіксується другий місяць поспіль і втретє в 2021 році індекс знаходиться вище нейтрального показника в 50 пунктів.
Підприємства промисловості посилили оптимістичні оцінки ділової активності завдяки сприятливій зовнішній і внутрішній кон'юнктурі: в червні секторний індекс виріс до 52,5 з 50,8 у травні. Респонденти істотно поліпшили свої очікування щодо обсягу виробленої продукції і зберігають позитивні настрої щодо збільшення обсягів нових замовлень на продукцію, в тому числі експортних.
Підприємства сфери послуг також поліпшили оцінки своїх економічних результатів: секторний індекс виріс в червні до 52,3 з 50,7 у травні. Респонденти очікують поліпшення за всіма показниками своєї діяльності, найбільше - зростання обсягів послуг, що надаються і замовлень в процесі виконання.
Підприємства будівництва найбільш суттєво покращили оцінки перспектив своєї діяльності: в червні секторний індекс виріс до 58,1 з 49,4 у травні. Респонденти очікують зростання обсягу будівництва і нових замовлень, а також вперше після вересня 2019 планують наймати працівників.
Підприємства торгівлі песимістично оцінюють результати своєї діяльності: секторний індекс в червні знизився до 48,2 з 49,9 у травні і третій місяць поспіль перебуває нижче нейтрального рівня. Респонденти погіршили очікування за всіма показниками діяльності, зокрема за обсягом товарообігу, обсягу закупівлі товарів для продажу, чисельності працівників. Більшість підприємств торгівлі і надалі налаштовані на зниження торгової маржі.
У НБУ відзначили, що в опитуванні взяли участь 316 підприємств.
Нагадаємо, що Нацбанк з 30 червня дозволив уповноваженим установам продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові гривні, тобто через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу.