Бізнес оцінив економічні програми кандидатів у президенти

Поділитися
Бізнес оцінив економічні програми кандидатів у президенти
Тільки у одного кандидата програма повністю відповідає топ-10 пріоритетам Ради бізнесу.

Рада бізнесу, до складу якої входить 72 бізнес-асоціації та спілки українських підприємців на Форумі "Відповідальний діалог бізнесу і політиків" оцінили програми топ-кандидатів на реалістичність стимулювання економічного розвитку, а також сформували свої топ-10 вимог до них, пише РБК-Україна.

Згідно експертним висновкам, тільки у одного кандидата Анатолія Гриценка програма практично повністю відповідає топ-10 пріоритетам Ради бізнесу.

"Дана програма, як підкреслив Анатолій Гриценко, сформована у відповідності з тими законодавчими ініціативами, які повинні бути внесені протягом 100 днів на посаді президента... в програмі описано значну кількість системних законопроектів та змін, які очевидно можна буде реалізувати тільки за весь президентський термін", - відзначають експерти.

У програмі Гриценка планується не закрита модель економіки, а скоріше економічний лібералізм. Не планується підтримка окремих секторів, багато з яких контролюються олігархічними групами, а передбачається створення рівних конкурентних умов для всіх учасників ринку.

Проблеми у програмі 100 днів сформовані у вісім ключових проблем економіки, які корелюються з баченням бізнесу, а саме: відсутність належної системи захисту приватної власності; монополізація економіки, пряме вплив власників монополій на встановлення тарифів, відсутність належного захисту добросовісної конкуренції; відсутність вільного ринку, високий рівень енерговитратності економіки і низька енергоефективність; використання офшорів у виведенні капіталів за кордон, корупційних схемах, схемах з ухиленням від сплати податків; контрабанда та інші митні порушення, робить українське виробництво невигідним, а саму національну економіку сировинної і імпортозалежною; високий рівень оподаткування і низька ефективність бюджетних витрат; високий рівень недовіри до банківського сектору та відсутність внутрішніх дешевих фінансових ресурсів для розвитку української економіки; відсутність комплексних заходів з підтримки розвитку підприємництва.

Проблеми планується вирішити шляхом реалізації законодавчих ініціатив, спрямованих на коригування публічних політик в наступних сферах: політика захисту прав приватної власності; політика захисту та розвитку конкуренції; політика деофшоризація економіки; боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил; фіскальна політика; фінансова політика; енергетична політика; політика сприяння розвиткові підприємництва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі