Бізнес не хоче імпортувати 80% електроенергії: експерти назвали варіанти виходу із кризи

Поділитися
Якщо бізнес зважиться на зміни, то відключень поменшає.

Щоб, як мінімум, скоротити відключення електроенергії, на думку Кабміну, бізнесу потрібно імпортувати 80% своєї потреби. Проте, по-перше, потужності міждержавних зв'язків не вистачить навіть для забезпечення окремих галузей промисловості. По-друге, це призведе до подорожчання продукції, що випускає бізнес, а значить зробить її менш конкурентоспроможною. Про це пише з посиланням на експертів delo.ua.

Експерти вважають, що бізнесу, крім іншого, слід задуматися про зниження енергоспоживання, а також про власну генерацію.

Зазначається, що механізм гарантованого не відключення для промислових підприємств запроваджено урядом ще взимку 2023 р., щоб стимулювати комерційний імпорт. Спочатку для гарантованого не відключення підприємство мало імпортувати електроенергію в обсязі не менше, ніж було у вересні 2022 року, тобто 100% від потреби.

А в жовтні 2023 року, коли країна очікувала повторення масових відключень, уряд пом'якшив норматив до 50% від потреби. І у травні цього року уряд підвищив тарифи на електроенергію для населення та збільшив норматив для гарантованого не відключення бізнесу з 30% до 80%. Що викликало невдоволення бізнесу.

«Але навіть за умов зниженого нормативу бізнес не поспішав імпортувати. Оскільки ціни на електроенергію в Україні були суттєво нижчими, обсяги комерційного імпорту були незначними, тому основне навантаження лягало на оператора системи передачі електроенергії компанію "Укренерго", яка під час серйозного дефіциту була змушена кувати електроенергію в режимі аварійної допомоги за вищими цінами. До того ж така допомога не була гарантованою, потрібних обсягів електроенергії могло не бути в мережі наших сусідів», - йдеться у матеріалі.

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявляв, що у різних областях України населенню вимикають електроенергію на різну кількість годин, і це  залежить від специфіки регіонів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі