Бізнес і держкомпанії скоротили сплату податків через війну на Сході

Поділитися
Бізнес і держкомпанії скоротили сплату податків через війну на Сході © Андрій Товстиженко, DT.UA
Фактично весь держсектор України знаходиться в "червоній зоні" по сплаті податків. Колосальні проблеми через військове протистояння відчувають і приватні підприємства.

Найбільші державні монополії і приватні енергетичні компанії України скоротили сплату податків до держбюджету. Мова йде про мільярди, заявив голова Державної фіскальної служби (ГФС) України Ігор Білоус на брифінгу в понеділок, 8 вересня.

Як зазначив Білоус, в першу чергу це стосується таких держмонополій, як НАК "Нафтогаз України", "Енергоатом" і "Укрзалізниця". По приватним компаніям, мова, в першу чергу, йде про Дтек.

"Я не вам відкрию Америки, якщо скажу, що це і НАК і "Енергоатом", і "Укрзалізниця", і досить таки велике число інших підприємств, які "минусируют" по всіх податках. Насправді весь держсектор зараз знаходиться в червоній зоні, і ніхто похвалитися не може", - зазначив Білоус.

За його словм, в цій ситуації фіскальна служба "всіляко підтримує оборонний сектор" за вказівкою уряду. Зокрема, ГФС "йде назустріч" держконцерну "Укроборонпром" в ряді проблемних питань, у відшкодуванні ПДВ.

"Мова йде про мільярди. І, якщо я не помиляюся, за грубими підрахунками - це не менше 5 млрд грн", - сказав глава ГФС.

Читайте також: Україна щорічно втрачає 140 млрд грн від несплати податків

Говорячи про сплату податків приватними энергохолдингами, голова ГФС зазначив, що ці підприємства відчувають колосальні проблеми з-за військового протистояння в східних регіонах країни.

"Більше всіх проблем за "Дтек". Це пов'язано з тими шахтами і підприємствами, які зараз не працюють. У переліку підприємств, які знаходяться в червоному списку і не працюють, є підприємства "СКМ". Я готовий консультувати ці речі", - додав Білоус.

Голова ГФС зазначив, що серед факторів, що негативно вплинули на поповнення дохідної частини бюджету в державному секторі, є скорочення цілого ряду витрат, включаючи зменшення фонду оплати праці за рахунок скорочення премій, надбавок та відпусток без збереження заробітної плати.

Як повідомлялося, втрати держбюджету України за підсумками восьми місяців становлять 16,8 млрд гривень за рахунок недопоступивших податків і митних платежів. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі