Міграція українців до країн Євросоюзу, на фоні повномасштабної війни РФ, позитивно впливає на економіки цих країн. Витрати на підтримку біженців, які за оцінками МВФ становили 30-37 млрд євро, досить малий внесок для стимулювання зростання ВВП в країнах ЕС, пише латвійське видання lsm.lv.
За даними НБУ, щомісяця українці витрачають за кордоном до 2 мільярдів доларів. Ці кошти вливаються в економіку ЄС у різний спосіб: споживчі витрати, оренду житла, банківські операції та легальне працевлаштування із подальшою сплатою податків.
Зазначається, що найбільший вплив відчувається у країнах, до яких переїхала найбільша кількість українців. Польща та Німеччина лідирують за обсягом безготівкових платежів українських біженців. У Чехії, де працевлаштовано майже 90% працездатних українців, надходження до бюджету від їхньої діяльності вже перевищують витрати майже вдвічі.
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оцінює додатковий внесок українських біженців у щорічне зростання ВВП Чехії, Польщі та Естонії на рівні 1,2%, а для Угорщини, Латвії, Словаччини, Литви та Румунії – близько 0,8%. Навіть у Великій Британії цей показник досягає 0,2%.
Тобто українські біженці лише на початку війни стали тягарем, а тепер сприяють зростанню ЄС, компенсуючи негативні наслідки пандемії COVID-19 та інфляції.