Більшість українців хочуть платити менше податків – дослідження CASE-Україна

Поділитися
Лише 20% готові сплачувати більше податків.

Понад 56% українців воліють платити нижчі податки, самостійно розпоряджатися своїми доходами, зокрема оплачувати послуги державних і приватних установ. Натомість трохи більше 20% готові сплачувати більше податків, але при цьому безкоштовно отримувати державні послуги. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного дослідниками Київського міжнародного інституту соціології на замовлення CASE-Україна.

Головний висновок дослідження – українці практично не знають, яким чином наповнюється бюджет, куди йдуть податки, проте більшість впевнена, що хоче платити менше податків.

«Платити нижчі податків і самим розпоряджатися доходом хочуть 56%. Переважна більшість – громадяни 30-39, за рівнем доходу – переважно середній та високий, але є й низькі. Натомість переважна більшість тих 20,6%, хто готовий сплачувати вищі податки але мати більше безкоштовних послуг – армійські службовці та поліцейські», — зазначила старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ольга Іващенко.

За словами соціолога, пояснити ці цифри можна тим, що радянська хибна система низьких зарплат обернулася чималими проблемами і вже не працює. А у людей є колосальна недовіра до державних інституцій і сумніви у раціональності використання бюджетних коштів.

Ще один тренд – більшість українців поняття не мають, за який рахунок складається бюджет, яка в країні система оподаткування, і лише 18% знають, скільки в Україні податків. Натомість позитивна тенденція у тому, що все більше молодих людей починає добре орієнтуватися у фіскальній системі країни.

Своєю чергою, виконавчий директор «CASE-Україна» Дмитро Боярчук звернув увагу, що чи не найбільш популярний варіант відповідей респондентів - «важко сказати».

«Йдеться про тотальну необізнаність населення у податковому плані. 18% респондентів вважають, що, купуючи товар, ми платимо 0% податку - тобто, вони не знають, що в ціну будь-якого товару закладено вартість ПДВ. І для більшості те, що ми платимо податки – це така абстрактна мантра. Тому потрібно проводити просвітницьку роботу, щоб підвищити податкову грамотність населення», — підсумував Дмитро Боярчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі