Про це пише польське видання Gazeta Wyborcza. Єдина вулична акція, яка відбулася за останній рік, була присвячена проголошенню незалежності Білорусі в 1918 році. Але в ній взяло участь небагато людей, хоча влада погодилася на її проведення і не проводила традиційних превентивних арештів.
"Це демонструє, що в громадськості немає волі до протесту", - пояснив виданню білоруський політолог Олександр Класковський.
В цей же час, економічна криза в Білорусі поглиблюється. Державні підприємства відправляють працівників у відпустки за власний рахунок, скорочують робочий тиждень і проводять масові звільнення. В Білоруському союзі профспілок працівників заводів повідомляють, що за минулий рік в країні звільнили 10 тисяч людей. І найбільше роботу втрачали саме працівники державних компаній. Мінський завод "МАЗ" звільнив понад 2 тисячі працівників, Мінський тракторний завод звільнив 420 людей, а виробник горілки "Атлант" - 700.
"Ми перейшли на триденний трудовий тиждень. Менше заробляємо тепер. Керівництво пояснює, що ситуація підприємства дуже складна", - розповів один з працівників фабрики з виробництва скла.
Економіст Ярослав Романчук пояснює, що для Білорусі головними ринками збуту завжди були Росія і Україна, які тепер в стані конфлікту між собою. Закупки білоруських товарів скоротилися, при цьому російський рубль обвалився через падіння цін на нафту. А оскільки білоруська економіка тісно пов'язана з російською, то це вплинуло і на валюту Білорусі. Лише за лютий зарплати в країні скоротилися на 3,2%.
Разом з тим, білоруси не хочуть виходити на вулиці і влаштовувати протести проти влади і режиму Олександра Лукашенка. Згідно із результатами останніх соціологічних опитувань, які провела компанія NISEPI, президента підтримує 49,5% населення.
Соціолог Сергій Нікалюк пояснює це тим, що російська пропаганда після анексії Криму вплинула і на білорусів. За нормальних умов спад економічних показників повинен був би викликати невдоволення і падіння рейтингу Лукашенка. Але через пропаганду відбувається протилежне. В цей же час, російські націоналісти заговорили про розділ Білорусі. На одному з сайтів російських радикалів з'явилася стаття про те, як нібито Росія віддала Білорусі частину своєї території.