Білоруси масово втрачають роботу через кризу, але підтримують Лукашенка – Gazeta Wyborcza

Поділитися
Білоруси масово втрачають роботу через кризу, але підтримують Лукашенка – Gazeta Wyborcza "МАЗ" звільнив понад 2 тисячі працівників. Ілюстрація © gruzovoy.ru
Профспілки кажуть, що за минулий рік роботу втратили 10 тисяч білорусів, а багато компаній переходять на "триденку".

Білоруси страждають від економічної кризи, яка охопила їхню країну слідом за Росією і на фоні війни в України. Зарплати скорочуються, робочих місць меншає, але невдоволення політикою президента при цьому Олександра Лукашенка не зростає.

Про це пише польське видання Gazeta Wyborcza. Єдина вулична акція, яка відбулася за останній рік, була присвячена проголошенню незалежності Білорусі в 1918 році. Але в ній взяло участь небагато людей, хоча влада погодилася на її проведення і не проводила традиційних превентивних арештів.

"Це демонструє, що в громадськості немає волі до протесту", - пояснив виданню білоруський політолог Олександр Класковський.

В цей же час, економічна криза в Білорусі поглиблюється. Державні підприємства відправляють працівників у відпустки за власний рахунок, скорочують робочий тиждень і проводять масові звільнення. В Білоруському союзі профспілок працівників заводів повідомляють, що за минулий рік в країні звільнили 10 тисяч людей. І найбільше роботу втрачали саме працівники державних компаній. Мінський завод "МАЗ" звільнив понад 2 тисячі працівників, Мінський тракторний завод звільнив 420 людей, а виробник горілки "Атлант" - 700.

"Ми перейшли на триденний трудовий тиждень. Менше заробляємо тепер. Керівництво пояснює, що ситуація підприємства дуже складна", - розповів один з працівників фабрики з виробництва скла.

Економіст Ярослав Романчук пояснює, що для Білорусі головними ринками збуту завжди були Росія і Україна, які тепер в стані конфлікту між собою. Закупки білоруських товарів скоротилися, при цьому російський рубль обвалився через падіння цін на нафту. А оскільки білоруська економіка тісно пов'язана з російською, то це вплинуло і на валюту Білорусі. Лише за лютий зарплати в країні скоротилися на 3,2%.

Разом з тим, білоруси не хочуть виходити на вулиці і влаштовувати протести проти влади і режиму Олександра Лукашенка. Згідно із результатами останніх соціологічних опитувань, які провела компанія NISEPI, президента підтримує 49,5% населення.

Соціолог Сергій Нікалюк пояснює це тим, що російська пропаганда після анексії Криму вплинула і на білорусів. За нормальних умов спад економічних показників повинен був би викликати невдоволення і падіння рейтингу Лукашенка. Але через пропаганду відбувається протилежне. В цей же час, російські націоналісти заговорили про розділ Білорусі. На одному з сайтів російських радикалів з'явилася стаття про те, як нібито Росія віддала Білорусі частину своєї території.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі