Мінськ висловив невдоволення якістю українського сиру слідом за Москвою.
Міністр сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Михайло Русий вважає обґрунтованими вимоги Росспоживнагляду до якості українських сирів.
«Підхід має бути один скрізь. Є стандарт, є якість. Є білоруський, український, російський, казахські сири, вони повинні відповідати споживчим якостям і нормативам, які розписані у техрегламенті», - заявив М.Русий агентству «Інтерфакс-Захід».
Міністр підкреслив, що у технічних регламентах, які діють у рамках Єдиного економічного простору, чітко прописані допустимі норми вмісту різних додатків у продуктах харчування: «Ми ставимо жорстке питання, що не повинно бути замінників молочного жиру так званою пальмовою олією ані в морозиві, ані в маргарині, ані в сирах, ніде. Достатньо молочного жиру натурального. Мило має бути милом, а сир повинен бути сиром».
Нагадаємо, раніше голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко заявив, що «за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що постачаються з України». Зокрема, мова йшла про перевищення змісту пальмової олії в сирі, який постачається до РФ низкою українських виробників.
"Особливу тривогу викликає продукція Пирятинського сирзаводу, Великобурлуцького сироробного заводу у Харківській області, Звенигородського сироробного комбінату у Черкаській області та кількох інших", - уточнив Г.Оніщенко.
За його інформацією, постачання на російський ринок здійснюють понад 20 українських сироробних заводів.
Згідно із введеною у середині жовтня 2010 року забороною Россільгоспнагляду, за результатами спільної інспекції, проведеної російським та українськими ветспеціалістами, право на постачання своєї продукції до Росії залишилося тільки у 10 молочних компаній України.
У свою чергу, в АТ "Молочний Альянс", одному з найбільших молочних холдингів України, дивуються з приводу заяви Г.Оніщенка про погіршення якості сирів, що постачаються до Росії низкою українських підприємств, у тому числі Пирятинським сирзаводом, що входить до складу холдингу.