Білорусь витіснила українських кондитерів зі свого ринку

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Білорусь - один з найбільших експортних ринків збуту для українських виробників. Але після того, як влада країни встановила квоту в 85% для вітчизняної продукції, це загрожує українським кондитерам втратою понад $ 55 млн прибутку в рік. Раніше офіційних обмежень не вводилося, але до української продукції застосовувався посилений митний контроль.

Продукція білоруських компаній повинна займати не менше 85% всіх продажів кондитерських виробів у країні - таке доручення місцевій владі дав прем'єр-міністр Білорусі Михайло Мясникович.

Про це свідчать листи міської влади, які вони розіслали торговим організаціям, пише "Коммерсантъ-Україна".

Також вимагається "забезпечити наявність у продажу широкого асортименту кондитерських виробів вітчизняного виробництва, ...сприяти та брати активну участь у проведених вітчизняними виробниками інтервенцій та рекламних заходах".

Втім, сама білоруська влада стверджує зворотнє - що жодних нормативних документів, які обмежують права українських кондитерів, не існує. "У нас немає ніяких торгових бар'єрів щодо української кондитерської продукції", - заявили в прес-службі міністерства торгівлі, ухилившись від більш докладних коментарів.

В корпорації Roshen вже відчувають падіння продажів на 30-50% на цьому ринку. "Якщо раніше імпортний товар займав умовно 50% на полиці, то сьогодні він може претендувати лише на 15%. Це суттєво ускладнило просування, оскільки торгівля стала значно скорочувати замовлення. Як результат, спостерігається падіння продажів на 30-50%",- розповів співрозмовник в Roshen.

У компанії АВК пов'язують дії білоруської влади з націоналізацією фабрик "Комунарка" і "Спартак". "Через те що місцеві виробники стали втрачати частку, влада вирішила захистити ринок в першу чергу від імпорту",- вважає менеджер компанії.

Як повідомлялося, майже весь квітень українські виробники не могли ввезти свою продукцію в Білорусь - місцева митниця затримувала транспорт з їх продукцією на кордоні для додаткових перевірок. При цьому офіційно обмежень поставок не вводилося, але до української продукції застосовувався посилений митний контроль.

За даними національного статистичного комітету Білорусі, українська продукція зараз займає третє місце (після молдавською і російською) серед країн-імпортерів за обсягами продажів в країні.

Зараз Білорусь - четвертий за величиною (після Росії, Казахстану і Азербайджану) експортний ринок для українських кондитерів. За інформацією Держстату України, в січні-березні 2013 року туди було поставлено 5,38 тис. т продукції на суму $ 15,95 млн. Основними експортерами є Roshen", "Конті" та " АВК".

В прес-службі Мінекономрозвитку зазначили лише, що вже займаються проблемою вільного доступу українських кондитерських виробів на ринок Білорусії, і це питання буде обговорюватися на найближчому засіданні українсько-білоруської міжурядової комісії, яке заплановане на 22 травня.

Раніше джерело в МЕРТ пояснило проблеми на білоруському ринку, що виникли в українських кондитерів , відповіддю на прагнення України ввести обмеження на імпорт нафтопродуктів з Білорусі. "Але після закриття цього розслідування Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі частину перешкод було усунуто", - зазначив співрозмовник. !zn

Читайте також:

За індексом людського розвитку Україна відстала від Росії та Білорусі

Білорусів закликали нести долари в банки, інакше валюту з'їсть "невидимий грибок"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі