В минулому році Білорусь експортувала в Україну кам'яного вугілля на суму $ 50,36 млн, що в 798 разів більше, ніж у 2017 році. Про це повідомляє Громадське з посиланням на дані Державної служби статистики Білорусі.
Обсяги експорту антрациту з Білорусі в Україну за рік зросли в 307 разів і склали $ 8,82 млн.
При цьому в даних українського Держстату імпорт вугілля з Білорусі не відображено взагалі.
Однак покладів вугілля в Білорусі мало, і представлені вони в основному бурим вугіллям. Антрациту в Білорусі немає взагалі. Тобто єдиним джерелом цього вугілля могла стати тільки його придбання в інших країнах.
За даними журналістів "Радые Свабода", вугілля в Білорусь міг потрапити з шахт на тимчасово окупованому Донбасі. Зокрема, таким чином цей вугілля купує компанія "ДТЕК" Ріната Ахметова і державна компанія Центренерго, яку планували приватизувати в кінці 2018 року.
Журналісти відзначають, що новим способом поставки вугілля з окупованого Донбасу державна компанія зацікавилася після того, як в 2016 році потрапила у скандал через купівлі вугілля у бойовиків.
У компанії Ахметова журналістам повідомили, що вугілля з Білорусі не купують.
Крім України, більше всього Білорусь продавала кам'яного вугілля в країни СНД і в Литву. Антрацит Білорусь найбільше продавала в СНД і країни ЄС, зокрема в Польщу.
Повідомлялося, що Південне управління Федеральної митної служби РФ по Ростовській області зафіксувало протягом перших місяців 2018 року значне збільшення вивозу кам'яного вугілля з ОРДЛО.