Безпека понад усе: правила користування балонним газом

Поділитися
Безпека понад усе: правила користування балонним газом © pixabay/931527
Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії в України тривають бойові дії, а багато об'єктів критичної інфраструктури пошкоджені ракетними ударами. Українці змушені готуватися до зими – робити запас продуктів та шукати альтернативні джерела для опалення та приготування їжі.

Деякі громадяни перейшли на балонний газ. Але при його використанні слід дотримуватися певних правил безпечної експлуатації. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Артем Куюн, експерт «Консалтингової групи А-95», - «LPG на сторожі енергетичної безпеки».

Як правильно користуватися балонним газом

Експерт наголосив, що необхідно мати на увазі, що балони можуть бути не новими і одразу ним користуватися не можна. Якщо придбати б/в балон, то слід звернутися до спеціалізованої фірми для його діагностики. Адреси таких фірм можна знайти в інтернеті.

У випадку, якщо поруч немає такої фірми, то одразу після проведення першої заправки балона обробити всю зону вентиля та іржаві місця густим мильним розчином. Поява бульбашок покаже, де є витік газу. Експерт зазначив, що відсутність травлення — не привід відмовитися від сервісу на технічній станції до наступної заправки.

Обробку милом необхідно здійснювати після кожної заправки балонів, у тому числі нових. Редуктор і всі місця з’єднання мають бути досліджені кожного разу після підключення на місці використання.

Цих правил також слід дотримуватися і при купівлі сучасного композитного (не сталевого) балону. Досвідчені газовики наголошують, що різьбове з’єднання на металевому балоні є більш надійним, ніж на пластиковому. Головним плюсом композитного матеріалу є його здатність вчасно репнути і поступово випустити надлишковий тиск. Сталеві балони, особливо старі, не такі еластичні, тому критичне підвищення тиску може призвести до вибуху.

Експерт пояснив, що до малих туристичних балончиків застосовуються ті ж вимоги. Він зауважив, що не можна самостійно перезаправляти дрібні балончики.

Слід зазначили, що скраплений газ має підступну властивість – витікання, адже пропан-бутан набагато важчий за повітря.

«Він не змішується з повітрям кімнати, як природний газ, а поступово збирається у небезпечній концентрації в найнижчій точці, до якої може дістати, наприклад, у підвалі», – пояснив експерт.

Також рекомендується провітрювати приміщення під час та після експлуатації скрапленого газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі