Приблизно 15-20% з тих, хто сьогодні отримує субсидії, можуть втратити право на пільги з початку нового опалювального сезону, в ефірі Громадського радіо розповів директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.
Він нагадав, що субсидії можуть втратити люди, що мають нові автомобілі.
"Це автомобілі молодше 5 років. Тобто, не сам факт здійснення покупки протягом останніх 5 років, а наявність автомобіля, з дня випуску якого пройшло менше часу. Тобто, це досить цінні речі", - пояснив він.
Також на субсидію не зможуть претендувати ті, хто має житло з великою квадратурою.
"Для квартир це 120 квадратних метрів, для будинків - 200. Але є виняток для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу - тобто там, де активно проживає велика кількість громадян", - розповів Музиченко.
За його словами, нові правила призначення субсидій повинні підвищити ефективність програми житлових субсидій.
"Передбачено більше стимулів для того, щоб наші працездатні громадяни, які не працюють, все-таки вирішували питання щодо свого працевлаштування і отримання доходів. І головне, щоб вони ці доходи показували", - сказав Музиченко.
Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс зміни до програми призначення субсидій, які почнуть діяти з наступного опалювального сезону. Зокрема, субсидіями не зможуть скористатися ті українці, які приховують свої доходи або мають тіньову зайнятість. У наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видавати живими грошима, таким чином користувачі зможуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти.
У листопаді минулого року Кабмін схвалив монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг.
Як писав у своїй статті для DT.UA заступник міністра фінансів Сергій Марченко, перший етап монетизації субсидій включатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств - надавачів послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидиантов і їх верифікація тощо). І нарешті, на третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.
Докладніше про монетизацію субсидій читайте в матеріалі Сергія Марченка "Що і як змінить монетизація субсидій?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".