Запровадження ринку електроенергії потребує створення оператора ринку та вирішення проблем із комерційним обліком. Без вирішення цих проблем запропоноване депутатами перенесення термінів запуску ринку є безсенсовним, підкреслив т.в.о. директора "Укренерго" Всеволод Ковальчук.
"Для введення нової моделі енергоринку не вирішено дві головні проблеми: Не створено повноцінного оператору ринку і гарантованого постачальника, не вирішено проблеми з комерційним обліком", - заявив керівник компанії в ексклюзивному коментарі DT.UA.
На думку Ковальчука, трьох місяців для вирішення названих проблем має вистачити, але час треба використати саме для цього.
"Перенесення введення ринку має бути контрольованим , нова модель має бути скоригована. Три місяці відтермінування (проект Домбровського / Підлісецького) з точки зору процедурної вистачить. Але без подолання хвороб перехідного періоду будь-яке відтермінування не має сенсу", - пояснив Ковальчук.
Як повідомлялося, 4 червня парламентський комітет з паливно-енергетичного комплексу підтримав відтермінування запровадження ринку електроенергії на три місяці. Остаточне слово депутати мають сказати під час розгляду законопроекту в сесійній залі.
30 травня в. о. голови Служби безпеки України Іван Баканов закликав відкласти запуск нового закону про електроенергетику. Баканов стверджує, що запуск ринку електроенергії в Україні з 1 липня несе загрозу національній безпеці, оскільки енергетична галузь нібито ще не готова до повномасштабної переходу до нової моделі відносин. 31 травня відбулося засідання РНБО, присвячене проблемам енергетики, зокрема, запуску ринку електроенергії.
У той же час, прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв, що на наступному засіданні Кабмін ухвалить усі рішення, необхідні для вчасного запуску ринку електроенергії, а саме з 1 липня.
Закон "Про ринок електроенергії", на підставі якого 1 липня 2019 року має бути запущенко новий ринок електроенергії, розроблений за участю європейських експертів та впроваджує положення Третього енергопакету ЄС.
Введення конкурентного ринку електроенергії є одним із зобов'язань України, зафіксованого в рамках Меморандуму про співробітництво України і ЄС.
Імплементація ринку електроенергії є умовою надання макрофінансової допомоги Україні з боку ЄС у розмірі 500 млн євро.