Без панорамних вікон, але з міцнішими дверима: експерти спрогнозували, яким будинкам віддаватимуть перевагу українці після війни

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Попит тепер залежатиме від оцінки мешканцями надійності та безпечності житла. І йдеться не тільки про сховища. 

Війна багато в чому змінила наші уявлення про те, яке житло ми хочемо мати. Наприклад, зміна вартості автомобільного пального теж впливає на прийняття рішення про місце проживання. І якщо в період карантину багато хто зацікавився заміською нерухомістю, то тепер зниження витрат на пальне посяде важливе місце під час прийняття рішення про придбання нерухомості: покупці шукатимуть житло неподалік роботи, якщо неможлива робота дистанційна. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Ринок нерухомості: падіння цін буде приголомшливим, а відновлення очікується швидке" пишуть Людмила Сімонова та Сергій Следзь. 

"Заміська нерухомість буде використовуватись як дачі або підходить тим, хто може працювати дистанційно, йдеться в матеріалі. - Що ж стосується особливостей будинків, на які виникне попит нової якості, то у вимоги до нових будинків мають бути внесені такі зміни, які б не лишали жодного багатоквартирного будинку без сховища, вбудованого в підвалі або на першому поверсі. Звісно, такі сховища в мирні часи використовуватимуться як паркінги або іншим прийнятним чином". 

Можливі й додаткові вимоги до конструктивних особливостей будинків, такі як пріоритетні каркасні конструкції з наявністю додаткових повністю залізобетонних східців, пишуть фахівці. Можливо, слід відмовитися від повністю панорамних вікон, впровадити вимоги до міцніших вікон, дверей та інших елементів будівлі, а в районах наявної забудови — додати сховища хоча б поблизу багатоквартирної забудови, в якій їх не обладнано.

Експерти попереджають, що попит тепер залежатиме від оцінки мешканцями надійності та безпечності житла. І йдеться не тільки про сховища. В містах є такі райони, куди «не прилітало», і жителі, безумовно, враховують це, приймаючи рішення купити нову квартиру. Отже, ціни в таких районах і мікрорайонах будуть вищими, ніж там, куди «прилітало».

"Наприклад, зважаючи на падіння економіки, зниження доходів громадян і вичерпання різних «фінансових подушок безпеки», покупець більше цікавитиметься житлом економ-класу, яке, наприклад, у Києві останнім часом займало невеликий відсоток на ринку, - прогнозують експерти. - Проте попит на смарт-квартири навряд чи буде високим, бо жити й працювати віддалено в цих «шпаківнях» не так уже й легко. А ось там, де у будівлях «радянської» забудови є підвал, який можна обладнати на сховище, зацікавить потенційних покупців більше, ніж у довоєнні часи. Тобто відбуватиметься більш точковий перерозподіл попиту, тому місцевій владі необхідно терміново звернути увагу на розвиток інфраструктури укриттів та підтримання їх у належному стані, з можливим використанням за іншим призначенням у мирні часи". 

Перерозподіл попиту на такі класи як «комфорт» або «преміум» теж враховуватиме можливість жити не тільки комфортно, а й безпечно, а також скорочення відстані до роботи.

Більше статей Людмили Сімонової та Сергія Следзя за посиланням. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі