Березовський програв Абрамовичу п'ятимільярдний позов

Поділитися
© .bbc.co.uk
Борис Березовський програв позов проти Романа Абрамовича в Комерційному суді Лондона. Суддя оголосила про те, що вона відхилила всі вимоги позивача. Спілкуючись після оголошення вердикту з журналістами, Березовський пригадав Басманний суд.

Високий суд Лондона 31 серпня оголосив своє рішення щодо розгляду двох "російських олігархів", який започаткував у 2007 році позов Бориса Березовського до Романа Абрамовича на суму понад 5,5 мільярда доларів. Як оголосила суддя Елізабет Глостер, позов відхилений в обох частинах: Березовський справу програв.

"Я відхиляю позов пана Березовського щодо "Сибнефти", а також "Русала", - оголосила суддя Глостер.

Після цього суддя почала зачитувати деталі позову.

Борис Березовський звинувачував власника "Челсі" в порушенні довіри і контрактів - зокрема, в тому, що в 2000 році Абрамович змусив його продати частку в нафтовій компанії "Сибнефть" за "малу частину її істинної вартості". Також у позові фігурував "Русал". Загальна сума позову Березовського до Абрамовича перевищувала 6 млрд доларів.

Роман Абрамович стверджував, що Березовський ніколи не володів частками в цих компаніях.

Суд вирішив, що жодних угод між бізнесменами не було, підтримавши таким чином позицію Абрамовича. Оголошуючи рішення, суддя зазначила, що доводи Березовського не були переконливими, а сам позивач давав в низці випадків свідомо неправдиві свідчення.

Вийшовши з будівлі суду, Борис Березовський заявив, що він украй здивований рішенням і порівняв Високий суд у Лондоні з Басманним судом в Москві. "У мене склалося враження, що вердикт писав особисто Путін", - повідомив Березовський присутнім журналістам.

Абрамович справив на суддю прямо протилежне враження. Суддя зазначила, що відповідач фокусувався на суті адресованих йому запитань і намагався пригадати все, що мало відношення до справи.

Березовський був "дахом" Абрамовича, постановила суддя.

Суддя дійшла висновку, що свідчення Абрамовича більшою мірою заслуговують на довіру.

При цьому сам Роман Абрамович на оголошення вердикту не з'явився.

Суддя Елізабет Глостер сказала, що через характер справи основне завдання суду полягало в тому, щоб вирішити, якій зі сторін слід довіряти.

За її словами, оскільки "претензії щодо "Сибнефти" і "Русала" ґрунтувалися в основному на усних свідченнях Бориса Березовського, суд мав бути впевнений у поданих ним доказах".

Підсумовуючи своє рішення про відхилення позову Березовського, суддя Глостер заявила: "Проаналізувавши всі матеріали справи, я прийшла до висновку, що пан Березовський є ненадійним свідком, який вважає істину гнучкою і мінливою концепцією, яку можна змінювати в залежності від його сьогохвилинних цілей".

"Часом його свідчення були навмисно брехливими; деколи він явно складав свої свідчення по ходу процесу, коли йому було важко відповісти на те чи інше питання. Часом у мене складалося враження, що він не обов'язково навмисно брехав, а скоріше сам змусив себе повірити у представлену ним версію подій", - додала суддя.

Спілкуючись після оголошення вердикту з журналістами, Борис Березовський заявив, що "Леді Глостер взяла на себе сміливість переписати російську історію".

При цьому він перефразував відому фразу Черчілля про демократію. "Англійський суд поганий, але нічого кращого поки не придумано", - сказав Березовський журналістам, присутнім біля Комерційного суду в центрі Лондона, додавши, що не шкодує про цей позов і не знає поки, чи буде подавати апеляцію.

Детальне обґрунтування рішення суду буде опубліковано у другій половині вересня.

Від висновків суду може залежати майбутнє інших багатомільярдних суперечок між підприємцями з колишнього Радянського Союзу.

За словами Романа Абрамовича, виплати, які він здійснював на користь Березовського, були платою за "політичний дах". Останній значний переказ в 1,3 млрд доларів (за версією Березовського - плата за його 25-процентну частку) Абрамович пояснив бажанням "купити собі свободу".

Незважаючи на те, що сутність суперечки стосується російських компаній і російських реалій, справа слухалася у Британії, бо позивач отримав тут політичний притулок, а відповідач володіє на острові власністю, проводить у Лондоні значний час і платить податки.

Слухання по суті тривали з жовтня 2011 року до кінця січня 2012 року.

Висновки суду можуть встановити рамки для розгляду безлічі схожих справ, в яких, як і у випадку з Березовським, позивачі будуть посилатися на усні домовленості минулого.

Так чи інакше, справа Березовського проти Абрамовича має дати юридичне тлумачення російського поняття "дах", що може мати практичні наслідки для багатьох інших бізнесменів з колишнього Радянського Союзу, які вирішать владнати свої суперечки в англійському комерційному суді.

Як би не тішилися в рунеті над дискусіями лондонських адвокатів про умови надання та отримання "даху" у Росії 1990-х, обслуговування позовів російських компаній вже приносить Англії хороші гроші.

Восени в лондонському суді розпочнуться слухання по суті позову Михайла Чорного до російського мільярдера Олега Дерипаски, який був свідком з боку Романа Абрамовича в нинішній справі.

Другим процесом, який юристи називають своєрідним продовженням саги двох олігархів, повинен стати позов Березовського до родичів Бадрі Патаркацишвілі.

Слухання за позовом Чорного до Дерипаски формально почалися у червні, були перервані на літні судові канікули і продовжаться у жовтні.

Позов Березовського до родичів померлого в Англії в 2008 році бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі хронологічно продовжує історію, опис якої почався в ході позову з Абрамовичем.

Якщо досі імена Березовського і Патаркацишвілі згадувалися по одну сторону судового фронту, на прийдешньому процесі Березовський пояснить, чому він вважає, що Патаркацишвілі міг його обдурити. !zn

Читайте також:

У Лондоні почався суд у справі «Березовський проти Абрамовича»

Суд з Абрамовичем обійшовся Березовському у 100 мільйонів фунтів

Російський мільярдер Дерипаска зізнався, що платив злочинним угрупованням за безпеку

Квітень. Лондон

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі