Бензин українських міні-НПЗ обходиться водіям дорожче за імпортований: які аргументи трейдерів

Поділитися
Бензин українських міні-НПЗ обходиться водіям дорожче за імпортований: які аргументи трейдерів © СБУ
6 червня ціни на імпортний бензин А-95 були у діапазоні 48-51 грн/л. А "вітчизняний" А-95 пропонувався за ціною 52-54 грн/л.

Імпортовані в Україну нафтопродукти коштують на АЗС дешевше, ніж вироблені на вітчизняних міні-НПЗ. Цю тенденцію зафіксувала Консалтингова група «А-95», повідомляє Enkorr.

"Характерно, що імпортований продукт пропонується дещо дешевше за вироблений на міні-НПЗ. Трейдери пояснюють таку ситуацію тим, що імпортний ресурс потрібно чекати певний час через чергу, тоді як бензин із "мініків" доступний більш оперативно", - йдеться в огляді ринку станом на початок поточного тижня.

Зокрема, 6 червня ціни на імпортний бензин А-95 були у діапазоні 48-51 грн/л. А "вітчизняний" А-95 пропонувався за ціною 52-54 грн/л.

Водночас гуртові ціни на нафтопродукти в Україні вцілому почали потроху знижуватися.

У понеділок, 6 червня, бензин А-95 в середньому пропонувався за 53 грн/л, втративши за тиждень 3-4 грн/л. Дизельне пальне пропонувалося за 62 грн/л, що також на 2-3 грн/л дешевше у порівнянні з минулим понеділком.

Цінові пропозиції по бензину А-95 перебували в діапазоні 48-54 грн/л, хоча нестача пропозицій була відчутна, як і раніше.

Протягом тижня було зафіксовано й продажі вагонних партій бензину А-95 у західному регіоні України. Вартість цих партій стартувала від 68 000 грн/т. Високооктан минулого тижня (1-3 червня) продавали й у південних областях України, а вартість цього ресурсу була на рівні 48 грн/л.

Діапазон цін на ДТ за тиждень також дещо зменшився. Так, станом на 6 червня дизель торгувався за 58-65 грн/л.

Рекордні пропозиції перебували на позначках 68-69 грн/л у центральних і східних областях. Дорого було й на півночі, де ціни тримались у межах 63-66 грн/л, додавши за тиждень 1-2 грн/л.

У західному регіоні країни дизельне пальне пропонувалось за 58-62 грн/л.

На півдні діапазон був у межах 58-60 грн/л, що значно вужче, ніж минулого тижня, — 55-65 грн/л.

Загалом гуртові ціни тримаються на своїх позначках уже близько місяця. Поки учасники ринку не бачать перспектив для зниження через обмежене постачання і підвищений попит. Він відчувається як із боку промислових споживачів, зокрема аграріїв, так і приватного автотранспорту. У більшості регіонів пального у вільному продажу все ще немає.

"Бензин розпродали за 2-3 дні, у понеділок залишився тільки дизель під реалізацію. Очікуємо постачання нового ресурсу бензину й ДП, але по бензину весь обсяг уже законтрактовано за передоплатою. По дизелю ситуація трохи легша", — зазначив один із опитаних трейдерів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі