Бенефіціаром Криворізького залізорудного комбінату взимку 2019-2020 року був російський бізнесмен, один з лідерів бізнес-групи VS Energy Михайло Воєводін.
Як пише НВ Бізнес 10 грудня 2019 року кінцевими бенефіціарними власниками КЗРК стали Михайло Воєводін, який проживає в Словаччині і Наталія Селіванова (його дружина, за даними деяких ЗМІ), яка мешкає у Франції.
Зокрема, така інформація міститься в даних системи YouControl, які формуються на підставі офіційних державних реєстрів.
Вже 26 лютого 2020 року імена Селіванової і Воєводіна зникли з реєстрів. Єдиним бенефіціаром КЗРК залишився Ринат Ахметов. Хоча до 10 грудня 2020 року другим бенефіціаром підприємства в держреєстрах вказувався Міхалакіс Ціцеккос. Згідно з журналістським розслідуванням - це кіпрський юрист, наближений до Ігоря Коломойського.
Михайло Воєводін є одним з лідерів неформальної бізнес-групи VS Energy, яка об'єднує активи російських бізнесменів Євгена Гіннера, Олександра Бабакова (екс-віце-спікер Держдуми РФ, знаходиться в санкційних списках ЄС і США) і Воєводіна. В Україні цієї бізнес-групи належать кілька обленерго і кілька готельних мереж. З 2014 року формальними власниками цього бізнесу є група громадян з різних країн Європейського Союзу.
Примітно, що номінальні акціонери КЗРК весь цей час не змінювалися. Понад 99% акцій підприємства належить Starmill Limited (Кіпр).
Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК) - найбільший виробник агломераційного руди в Україні. Велика частина продукції експортується в країни Східної Європи. Підприємством управляють спільно група Метінвест і група Приват.
Відзначимо, що 2 вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті гірники шахти "Жовтнева" почали безстроковий страйк, вимагаючи підвищити зарплату до 1000 доларів, поліпшити умови праці і повернути пільги, скорочені в 2016 році.
7 вересня на гірники шахти "Батьківщина" почали підземний страйк, підтримавши колег з шахти "Жовтнева". А 8 вересня до них приєдналися колеги з шахт "Гвардійська", "Тернівська".
10 вересня гірники не прийняли пропозиції адміністрації КЖК про підвищення зарплат поверховий робочим на 20% і на 10% підземним і продовжують наполягати на своїх вимогах. Шахтарі вимагають підвищення на першому етапі мінімум на 45%, так як зарплата була на одному рівні близько трьох років. Сьогодні вони озвучили компромісні вимоги - підвищення до 30%, однак адміністрація не пішла на поступки.