BBC: Все про санкції проти Росії та їх наслідки

Поділитися
Не всі санкції ще запроваджено, Захід постійно їх розширює.

Росію за місяць практично відрізали від світової фінансової системи, закрили доступ до західних технологій та преференцій у торгівлі, країна втратила частину цивільної авіації та половину накопичених резервів. Населення залишилося без валюти та "Інстаграма", а еліта – без закордонних активів та права виїжджати на Захід. Про це пише російська служба ВВС.

До санкцій підключилися і фінансові центри (Швейцарія, Сінгапур), і технологічні (Південна Корея, Тайвань). Росія стала головною країною-ізгоєм у світі, вона обійшла навіть Північну Корею, Сирію та Іран», - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Росія досі експортує енергоносії до Європи, її судна заходять до європейських та американських портів. Частина банків уникли обмежень навіть у США, та якщо з багатьох санкцій зроблено значні винятки. Активи заарештовані та заморожені, але не конфісковані. Проте, у виданні вважають, що ці заходи припасені на потім, на випадок серйозної ескалації війни на кшталт масованої бомбардування мирного населення або застосування зброї масової поразки, попереджали західні політики.

Прогнози щодо економіки РФ у експертів похмурі. Професор університету Чикаго Костянтин Сонін назвав настрій колег похмурим і описав кілька варіантів повоєнної траєкторії розвитку Росії після неминучого падіння рівня життя.

"При всіх цих сценаріях – багаторічна стагнація на рівні нижчому, ніж зараз. Десятиліття стагнації на тому рівні, куди економіка впаде за підсумками війни", – написав він.

Це у випадку, якщо обійдеться без революційних потрясінь і владний прошарок у Росії загалом серйозно не зміниться. У неї не вийде швидко модернізувати країну, зламати волю бенефіціарів нинішньої системи та переписати закони та поняття, за якими Росія дійшла до такого життя, впевнений Сонін. А революційні зміни обіцяють крах на ціле покоління на кшталт розвалу радянської економіки.

Санкції

Нафта і газ

  • США запровадили повну заборону на купівлю російської нафти, нафтопродуктів, газу та вугілля.
  • Канада та Австралія заборонили імпорт російської нафти.
  • Британія пообіцяла звести нанівець покупку нафти та нафтопродуктів у Росії до кінця року.
  • ЄС та Німеччина відмовилися сертифікувати "Північний потік - 2" - щойно збудований газопровід з Росії в обхід України.
  • ЄС та США запровадили заборони на експорт технологій та обладнання для нафтопереробки на додачу до колишніх заборон, які зачіпали лише видобуток.
  • Європейський союз – найбільший на Заході покупець російських енергоносіїв – поки що утримується від нафтового або газового ембарго. ЄС імпортує з Росії 60% усієї нафти та нафтопродуктів та 40% газу. Замістити відразу не вийде, як у США, де ця частка не перевищує 8%.

Фінанси

  • Захід заарештував 300 млрд. доларів, або половину золотовалютних резервів Росії. Інша половина не дуже допомагає - вона у золоті, коштах у МВФ та інших малоліквідних у поточній ситуації активах. Росії довелося обмежити рух капіталу, вона втратила головного важеля курсової політики.
  • Держбанки відключили від SWIFT, міжнародної системи обміну інформацією між фінансовими організаціями. Ощадбанк та Газпромбанк уникнули цієї долі, оскільки через них проходять основні платежі за нафту та газ.
  • Росія залишилася без готівкових доларів та євро. США та ЄС заборонили постачання банкнот.
  • Захід заборонив давати Росії у борг, закрив для неї головний світовий ринок капіталу.
  • Росії закрито доступ до коштів у МВФ та Світовому банку.

Торгівля

  • Захід вирішив скасувати режим найбільшого сприяння торгівлі з Росією. Це означає, що тепер дозволено торгові війни, всі преференції скасовуються. Кожна країна має ратифікувати це окремо.
  • Канада вже скасувала цей режим та ввела мито 35% на весь російський імпорт. Такого раніше заслуговувала лише Північна Корея.
  • Для російських суден закрито порти Великобританії, Канади та Нової Зеландії.
  • ЄС заборонив імпорт металопродукції із Росії.
  • ЄС, Британія та США заборонили постачання до Росії предметів розкоші – від машин до одягу.
    США заборонили імпорт російської ікри, горілки та алмазів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі