3 окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші.
Аторами законопроекту "Про внесення змін до 3 (про оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші)" (№ 1230) є народні депутати Андрій Павловський, Володимир Ар'єв та Олександр Бригинець (фракція "Батьківщина").
Законопроектом пропонується доповнити Податковий кодекс новим розділом VII-1 про оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші. Так, згідно з законопроектом, до об'єктів оподаткування будуть належати: легкові автомобілі з об'ємом циліндрів двигуна понад 3510 куб. сантиметрів і мотоцикли з об'ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. сантиметрів (за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 100 куб. см.).
Крім того, згідно з законопроектом, під оподаткування потраплять також судна (яхти та інші плавучі засоби для дозвілля або спорту), зареєстровані в Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України, оснащені стаціонарним або підвісним двигуном (двигунами) потужністю понад 55 кВт (крім тих, які використовувалися понад 20 років) - за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 1 кВт потужності двигуна або двигунів, а також літаки і вертольоти, які зареєстровані в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або в Реєстрі державних повітряних суден України (за ставкою 0,5% мінімальної заробітної плати за кожний кілограм максимальної злітної маси).
Як вважає один з авторів законопроекту, цей податок не тільки наповнить держбюджету, але і позитивно вплине на ситуацію на дорогах.
"Переважна більшість використовуваних в Європі авто - це автомобілі з об'ємом двигуна 1,5 л. Такі автомобілі створюють менше заторів і викидають в атмосферне повітря менше вихлопних газів, на відміну від великих машин, що входять у категорію легкових. Таким чином, всі, хто живе за європейськими нормами в Україні, не потрапляють під додаткове оподаткування. Мова йде лише про тих, хто любить демонструвати своє багатство на показ. Так нехай вони за цю публічну демонстрацію багатства і платять додаткові гроші", - вважає Бригинець, повідомили в його прес-службі. !zn
Читайте також:
Мінфін хоче втричі підвищити податок на землю
Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не із житлової площі