Банківський кредит під час війни: чи можуть банки нараховувати відсотки та штрафи

Поділитися
Банк не може штрафувати позичальника, хоча кредит потрібно погасити.

У разі, якщо під час війни людина, яка взяла кредит у банку, не має грошей на її погашення, вона може розраховувати на додаткові кредитні канікули, а також на відміну штрафу за несплату. Хоча кредит все одно рано чи пізно доведеться виплатити, повідомляє "Консультант".

Нагадаємо, що на початку війни однією з перших ініціатив було запровадження кредитних канікул, що звільняло від штрафу позичальника протягом воєнного стану та 30 днів після його завершення. Це також стосується нарахувань за ст. 625 Цивільного кодексу України (3% річних та інфляційні втрати).

«Тобто під час військового стану обов'язок повертати кредит залишається, обов'язок сплачувати відсотки за кредит також залишається. Але якщо позичальник не може вчасно погасити кредит за графіком чи відсотками, то банк не може штрафувати», — йдеться у повідомленні.

Це стосується як споживчих кредитів, так і бізнес-кредитів.

Втім, банки можуть запроваджувати свої, індивідуальні заходи підтримки позичальників: відстрочення повернення кредиту, якщо термін його повернення припав на воєнний стан, або списання частини заборгованості у разі погашення 80% і більше кредиту. Про це необхідно дізнатися у самому банку.

Раніше повідомлялося, що українці, котрі втекли від війни за кордон, створюють проблеми для банківської системи України. Після півроку війни банкіри узагальнили проблеми, що виникли.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі