Банківські вклади: як в Україні відшкодовуються депозити Росії та її громадян

Поділитися
Банківські вклади: як в Україні відшкодовуються депозити Росії та її громадян © inpress.ua
Іноземним громадянам банківські вклади відшкодовуються повністю, крім росіян.

Відшкодування коштів, розміщених на банківських вкладах, проводиться незалежно від того, чи укладено договір з громадянином України або іноземним громадянином (крім громадян РФ), повідомляє ФінКульт.

Наголошується, що на даний час діє мораторій (заборона) на виконання, у тому числі у примусовому порядку, грошових та інших зобов'язань, кредиторами за якими є Росія та особи з нею пов'язані:

  • громадянам РФ, крім тих, хто проживає на території України на законних підставах;
  • юрособам, кінцевим бенефіціарним власником чи учасником (акціонером) яких є РФ.

Кошти за вкладом не гарантуються громадянам РФ, крім тих, хто проживає на території України на законних підставах.

Отримання відшкодувань

Незалежно від того, чи є вкладник громадянином України чи іншої країни (крім громадян РФ), йому гарантуються кошти за вкладом, розміщеним у банку.

Вкладник - іноземний громадянин (особа без громадянства), який звертається за отриманням гарантованої суми відшкодування, пред'являє у відділенні банку-агента Фонду гарантування вкладві:

  • свій паспорт чи інший документ, що засвідчує особу;
  • документ на місце проживання в Україні.

Паспортним документом іноземця (особи без громадянства) є документ, що підтверджує громадянство іноземця або засвідчує особу без громадянства, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що надає право виїзду за кордон та визнаний Україною.

Фізичні особи – резиденти додатково пред'являють документ, виданий відповідним контролюючим органом, що засвідчує їх реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний номер).

Розмір виплат

Законодавством встановлено, що протягом дії військового стану в Україні та трьох місяців з дня його припинення або скасування Фонд гарантування вкладів відшкодовує кожному вкладнику банку кошти у повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку ринку, крім випадків, передбачених част. 4 ст. 26 ЗУ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Після завершення тримісячного періоду від дня скасування або припинення дії військового стану максимальна сума відшкодування коштів вкладникам за всіма вкладами в одному банку становитиме не менше ніж 600 тис. грн незалежно від кількості вкладів у банку.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі