Банківська криза 2014-2017 років обійшлась Україні в 40% ВВП – USAID

Поділитися
Банківська криза 2014-2017 років обійшлась Україні в 40% ВВП – USAID
На непрацюючі кредити припадає 80% кредитного портфеля Приватбанку.

Втрати від банківської кризи 2014-2017 років в Україні експерти оцінюють в 40% валового внутрішнього продукту (ВВП). А кількість банків при цьому скоротилося в два рази. Про це йдеться в дослідженні USAID "Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання", повідомляє Укрінформ.

Наголошується, що навіть у тих банках, які залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів сягає більше половини кредитного портфеля, наприклад, у Приватбанку він доходить до 80%.

"Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів і понад 80% - у Приватбанку)", - йдеться в дослідженні.

Ці дані USAID призводить як один з ряду факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні.

"Якщо додати до цього суттєві прогалини правової та нормативної бази, проблеми з судовою системою і корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик у лізинговому бізнесі викликає занепокоєння. Можуть виникати проблеми з вилученням дорогого устаткування (наприклад, створюються перешкоди у доступі на територію, обладнання разукомплековывается). В свою чергу це призводить до судових позовів, у яких лізингодавці мають невеликі шанси на перемогу через високу корумпованість судів", - наголошується в дослідженні.

Раніше у ФГВФО повідомляли, що до кінця року буде завершено ліквідацію 28 банків. У стадії ліквідації перебуває 91 банк. У Фонде запропонували підвищити держгарантії з відшкодування вкладів фізосіб з 200 тисяч до 800 тисяч.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі