За словами головного юриста НБУ, це має, як мінімум, дисциплінувати акціонерів банків, їх керівників та сприяти притягненню до відповідальності, коли це буде потрібно. Сприяти ж цьому має вироблення з часом відповідної судової практики.
У прийнятому законі «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» передбачена субсидіарна відповідальність власників істотної участі, контролерів і керівників банків за рахунок їх майна за дії чи бездіяльність, які привели до банкрутства фінустанов.
Про це розповів директор Юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков під час круглого столу «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам», який 03 квітня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
За словами головного юриста НБУ, ця норма має, як мінімум, дисциплінувати акціонерів банків, їх керівників та сприяти притягненню до відповідальності, коли це буде потрібно. Сприяти ж цьому має вироблення з часом відповідної судової практики.
На думку ж старшого фінансового спеціаліста представництва Світового банку в Україні Анжели Пригожиної, зазначена норма не запрацює без підвищення якості роботи судової системи та укріплення регулювання банківського сектору в частині розкриття інформації про реальних власників, нагляду за інсайдерським кредитуванням тощо.
Зауважимо, що в законі «Про систему гарантування вкладів фізосіб» передбачено, що «Фонд [гарантування вкладів] має право звернутися до суду з вимогою про стягнення майна з таких осіб [власників, контролерів і керівників банків] для задоволення вимог кредиторів».