В українському законодавстві доцільно було б передбачити два види вкладів - поточний і терміновий, який не передбачає можливості дострокового зняття коштів. Зокрема поява другого сприятиме посиленню стійкості банківської системи. вважають деякі банкіри.
Про це йшла мова під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".
Зокрема заступник голови правління "Ощадбанку" Антон Тютюн зазначив, що "у всьому світі існують поточні та строкові рахунки, і за строковими ставка вища". "Людина має право вибирати ризики і ставку (чим більше ризик, тим більше ставка - ред.) - тобто свій варіант збереження заощаджень", - пояснює банкір.
Водночас заступник голови "Ощадбанку" зазначає, що "це і психологічна проблема, і Національному банку важко її піднімати". "Потрібно проводити багато роз'яснень людям, що у них ніхто не забирає це право [на дострокове зняття коштів з депозитів]. Це складний політичний крок, але до нього теж треба йти. Він поправить ситуацію в плані ліквідності банківської системи", - зазначив фінансист.
Банкіри пообіцяли додаткові відсотки за депозитами без права дострокового зняття коштів
Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ), голова правління "Укргазбанку" Сергій Мамедов зазначив, що це питання обговорюється в банківському середовищі і висловив переконання, що в перспективі до цього рішення Україна прийде - "можливо, не через рік, можливо, через два".
Необхідність такого кроку підтримав і перший заступник голови правління "Укрсоцбанку" Сергій Маноха. "Так само має бути і з юрособами", - додає банкір.
Зате старший радник "Альфа-Банку" (Україна) Роман Шпек висловився проти такої ініціативи, вказавши на те, що не можна "вирішувати питання ліквідності банківської системи за рахунок населення". "Давайте встановлювати довіру до інструментів, які використовують і уряд, і Національний банк на цьому ринку. При тому, що досвід європейських країн показує, що громадянин завжди має право взяти свої гроші, якщо він не довіряє. Якщо ви хочете такий інструмент, то передбачайте це у депозитних угодах", - зазначив фахівець.
Перший заступник голови НБУ Борис Приходько підкреслив, що зараз Нацбанк це питання не розглядає і виступає за закріплення довіри населення до банківської системи". !zn
Читайте також: