Гривня за підсумками вересня поточного року може послабитися до 28,2 грн за долар через вплив сезонних чинників, в тому числі завдяки поверненню ділової активності та черговому запуску економіки. Такі прогнози у вітчизняних банкірів, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Історично в кінці серпня і на початку вересня в Україні відзначається зростання курсу долара. Це пов'язують з поверненням ринку до ділової активності та черговим запуском економіки. Враховуючи ситуацію, яку ми спостерігаємо зараз, ринок очікує зростання курсу долара. Думаю, максимальні значення на міжбанку, яке ми можемо побачити в цей період - 28,15-28,20 грн/$1 ", - зазначив директор департаменту казначейських операцій Аккордбанку Юрій Єфремов.
Згідно з оцінками експерта, середньорічний обмінний курс в 2020 році складе 26,90 грн/$1, що фактично дуже близько до показників 2017-2018 років.
Як повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, макроекономічні фактори дають підстави очікувати відносної стабільності обмінного курсу в найближчі місяці. Вона уточнила, що на ринку металургійної продукції в останні місяці спостерігалося істотне зростання цін, що дає підстави очікувати досить високих надходжень валютної виручки від експорту до кінця року. "Крім того, Україна збирає один з найбільших урожаїв зерна за всю історію", - зазначила Коробкова.
Разом з тим низька інфляція і недавнє посилення курсу євро на світових ринках стримують фундаментальне тиск на гривню через механізм ефективного курсу, додала експерт.
Нагадаємо, що Мінекономіки очікується середньорічний курс гривні до долара 27 грн/$.
Нацбанк заявив, що зниження інфляційної цілі, яка на даним момент знаходиться на рівні 5%, поки може бути передчасним.
Україна планує до кінця року отримати ще більше $ 3 млрд допомоги від Міжнародного валютного фонду, ЄС і Світового банку.