Банкір: Зростання курсу долара в травні - тимчасове явище

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Лібералізація умов роботи для банків на валютному ринку хоча й зумовила певні курсові коливання, однак вони не будуть довготривалими.

Таку думку озвучив голова правління «Правекс-банку» Сергій Наумов під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютне регулювання: загрози реальні та уявні», яке 25 травня поточного року провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За словами банкіра, «далі ринок заспокоїться». Говорячи про шляхи дедоларизації вітчизняної економіці, топ-менеджер «Правекс-банку» зауважив, що в Україні було б менше доларових депозитів та кредитів, якби курс американської валюти був більш плаваючим. Як доказ такої позиції експерт навів ситуацію з євро: цю валюту українці не надто використовують як інвестиційний інструмент в т.ч. саме через достатньо значну волатильність.

«Потрібно трохи пустити курс долара у вільне плавання, як рекомендує МВФ. Його потрібно контролювати, але люди не повинні спиратися на догму, що курс долара в Україні буде стабільним довічно», - підкреслив С.Наумов.

Нагадаємо, що зростання курсу долара на міжбанку почалося на початку травня, коли котування перевищили 8 грн за долар. Завдяки продажу валюти Нацбанком наприкінці місяця курс знову знизився до 7,98-7,99 грн за долар. Експерти пов’язували стрибок курсу з частковою лібералізацією валютного ринку, яку здійснив Нацбанк, дозволивши банкам спекулювати валютою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі