Банкір Савченко запропонував свій варіант повернення внесків колишнього СРСР
Ексклюзив
14 сiчня, 2011, 11:42
Поділитися
Голова ради Міжнародного інституту бізнесу, колишній заступник голови НБУ та екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко запропонував свій варіант повернення українцям внесків часів СРСР. Його суть банкір виклав у своїй статті для «Дзеркала тижня». Голова ради Міжнародного інституту бізнесу, колишній заступник голови НБУ та екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко запропонував свій варіант повернення українцям внесків часів СРСР. Його суть банкір виклав у своїй статті для «Дзеркала тижня». Олександр Савченко нагадав, що зобов'язання, які взяла на себе Україна за депозитами «Ощадбанку СРСР» та інших фінансових установ, на 1 жовтня 1996 становили 131,96 мільярда гривень, з них на сьогоднішній день виплачено 11 мільярдів гривень.
За словами експерта, він розробив реальний механізм повернення внесків, який не призведе до інфляції, девальвації і погіршення інвестиційного клімату в Україні.
Олександр Савченко пропонує наступний варіант: Ощадбанком допрацьовується реєстр вкладників «Ощадбанку СРСР» та інших установ і визначається сума їх заборгованості з урахуванням всіх виплат на 1 січня 2011 року. Потім на суму розрахованої заборгованості Мінфін України випускає безвідсоткові ОВДП з терміном погашення 50 років.
Після цього Олександр Савченко пропонує уряду збільшити капітал Ощадбанку на суму розрахованої заборгованості шляхом обміну привілейованих акцій фінустанови на ОВДП. При цьому привілейовані акції не дають права власникам на участь в управлінні Ощадбанком, але приносять 2% річних.
У свою чергу уряд розраховується з вкладниками шляхом обміну привілейованих акцій банку на їх депозити та інші фінансові активи відповідно до реєстру.
Потім НБУ монетизує частину 50-річних ОВДП у розмірі залишків суми рефінансування всіх комерційних банків на термін, що перевищує три місяці, і продає Ощадбанку шляхом уступки всі кредити, які він надав комерційним банкам фінустановам.
При цьому привілейовані акції можуть конвертуватись у звичайні за умови досягнення їх концентрації в одного власника у сумі 10 млрд. грн. за їх номінальною вартістю.
Як зазначає Олександр Савченко, дана схема приваблива з кількох причин. Вона, нарешті, вирішує проблему заборгованості вкладників «Ощадбанку СРСР» та інших установ, які з моменту її реалізації почнуть отримувати доходи на свої активи і за бажанням зможуть їх продати на ринку, впевнений експерт.
За його словами, цей механізм носить неінфляційний характер і не вимагає ніяких бюджетних виплат. Внутрішній борг, збільшений на 80-90 мільярдів гривень, через 50 років не матиме ніякого негативного впливу на бюджет. Більш того, погашатися він буде інший державній структурі - НБУ, підкреслює Олександр Савченко.
У Ощадбанку, зазначає він, з'явиться великий фінансовий ресурс, який може бути використаний на Євро-2012 та інші проекти на суму 10-12 мільярдів гривень на рік, що дасть поштовх новим кредитами і розвитку економіки на 2-3% ВВП додатково.
За оцінками Олександра Савченка, сума заборгованості вкладникам складе приблизно 80-90 мільярдів гривень (з яких лише приблизно 50 мільярдів гривень будуть монетизовані). Разом з уже сплаченим капіталом банку (близько 15 мільярдів гривень) новий капітал банку досягне майже 100 мільярдів гривень, а ціна за привілейовану акцію складе спочатку 80-90% від номіналу, але з часом може зрости до 100-115%.
«Це вже залежатиме від менеджменту оновленого Ощадного банку. Зрозуміло, що запропонована схема має бути узгоджена з МВФ», - зазначив він.
Докладніше читайте в статті Олександра Савченка «Реформа № 1» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК