Банкір: Населення купує долари, бо не довіряє уряду

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Недовіра до національної валюти прямо пропорційна рейтингу недовіри населення до різних інститутів влади.

Недовіра до уряду – одна з основних причин значного попиту населення на іноземну валюту. Таку думку озвучив голова правління «Брокбізнесбанку» Олександр Морозов під час круглого столу «Банківська система у 2012 році: перспективи та виклики».

«Уявіть собі поведінку розумного вкладника. У мене, скажімо, є 1000 доларів, під які я можу отримати 8% річних. Помінявши їх на гривню, а гривня стабільна протягом двох років, я можу отримати 18, а то і 20%. Але я не продаю долар. Все одно це [різниця в ставках по гривневим та валютним депозитам] не є мотивацією для продажу долара...», - зазначив банкір.

«На жаль, треба зазначити, що недовіра до валюти прямо пропорційна рейтингу недовіри населення до різних інститутів влади. На що орієнтують світові рейтингові агентства, визначаючи відповідні рейтинги держав», - додоав він.

За словами Морозова, НБУ не може, опираючись лише на наявний в нього інструментарій, посилити довіру громадян до гривні. «Все що стосується вимог МВФ, Національний банк виконує навіть з перевиконанням плану. А те, що стосується уряду, то тут ми не завжди бачимо адекватну ситуацію. Тому з довірою до національної валюти Національний банк теж не може впоратися самотужки», – підкреслив голова правління «Брокбізнесбанку».

«На мою думку, курс валют – це в основному турбота уряду. НБУ знаходиться у непростій ситуації, тому що історично довелося цим займатися. Але інфляція - це те, чим Національний банк повинен займатися зараз», - додав заступник голови ради директорів «Дельта Банку» Марчин Фіглус.

За словами ж координатора проектів Світового банку в фінансовому та приватному секторі України, Білорусі та Молдови Маріуса Вісмантаса, поточний рік не повинен принести Україні дуже великих катаклізмів. «Стабільність – це головне», – підкреслив представник СБ. Водночас, як зазначив Вісмантас, не можна вважати «плюсом» те, що держава має менше число альтернатив – джерел підтримки, аніж могла б мати. !zn

Читайте також:

Банкир: Спрос на валюту уменьшается

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі