Банкір: Іпотечні кредити не будуть рефінансуватися, поки не консолідується банківська система

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Іпотечні кредити не будуть рефінансуватися доти, поки не консолідується банківська система.

Таку думку висловив голова правління банку «Старокиївський» Юрій Яременко, під час круглого столу «Відновлення житлового кредитування: чи можна зробити іпотеку доступною?», проведеного Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і «Дзеркала тижня. Україна».

«Спираючись на таку можливість, великі банки давно вже могли б запропонувати ринку механізми рефінансування їх іпотечних портфелів, як це відбувається в Європі і США - коли великі установи стають контролером іпотечного портфеля невеликих банків, і випускають забезпечені такими активами облігації», - говорить Ю.Яременко. - «В цьому випадку, залучені від розміщення облігацій кошти спрямовуються банкам, що надали свої портфелі в якості забезпечення облігацій, а банк-емітент отримує комісійну винагороду за випуск та обслуговування паперів». Плюсом такої моделі, на думку експерта, стає і професійна сегментація фінансового ринку, при якій одні банки концентруються на «оптових» операціях, а інші - на роздробі.

В якості можливих стандартів для формування іпотечних портфелів і наступного випуску забезпечених облігацій банкір назвав підходи Державної іпотечної установи (ДІУ), які були непогано відпрацьовані ринком за останні роки, і могли б стати основою для стандартизації випуску іпотечних паперів банками.

Між тим, в Україні така схема не працює, і навряд чи запрацює найближчим часом - через розрізненість між банками України.

«Іноземні банки не відкривають ліміти на українські банки, великі фінустанови не співпрацюють з невеликими банками, російські банки - намагаються триматися осторонь», - пояснює фінансист. На його думку, такий стан речей обумовлений позицією банківських асоціацій, і, перш за все, Асоціації українських банків (АУБ), які робили все для поділу системи на кластери та спільність за інтересами.

«Запропонований Нацбанком і держбанками механізм рефінансування іпотечних портфелів - це спосіб нейтралізувати це штучне протистояння між банками, і зробити перший крок до перетворення банків України на українську банківську систему», - говорить Ю.Яременко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі