Банки підвищують вартість відкриття поточних рахунків

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
На початку літа низка кредитних установ вдвічі підвищила вартість відкриття поточних рахунків для громадян, а інші вже замислилися про доцільність цього. Але такий підхід може не привести до зростання їхніх доходів, якщо населення буде частіше користуватися платіжними картками і готівкою.

У прагненні підвищити свої доходи банки звернули увагу на нові можливості і вирішили переглянути ціни на свої базові послуги. На початку літа низка кредитних установ вдвічі підвищила вартість відкриття поточних рахунків для громадян, а інші вже замислилися про доцільність цього, пише «Коммерсант-Украина».

Після масового підвищення комісій за свої послуги банки почали збільшувати вартість базових послуг, зокрема відкриття поточних рахунків фізичних осіб. З учорашнього дня клієнти УкрСиббанку повинні платити за це 100 гривень, тоді як досі тариф на звичайний поточний рахунок становив 50 гривень. При відкритті рахунку в іноземній валюті клієнт зобов'язаний відкрити і рахунок у гривні, але за нього комісія не стягується. Пояснити це підвищення в банку не змогли.

З учорашнього дня вдвічі підвищив плату за цю послугу і "Альфа-банк" - з 27 до 50 гривень. А на тиждень раніше "Ерсте Банк" збільшив тариф з 20 до 50 гривень.

"Ми постійно відстежуємо стан ринку, окрім того, зміна у тарифах залежить і від внутрішньої політики установи в частині комісійних доходів", - пояснила таке рішення директор департаменту роздрібного бізнесу Ерсте Банку Тетяна Надточій.

В середині липня свої тарифи планують переглянути в Індустріалбанку, в якому зараз відкриття рахунку як в іноземній валюті, так і гривні коштує 30 гривень, а в банківських металах - 60 гривень. Про плани змінити вартість відкриття рахунку також повідомили в Укрсоцбанку, де зараз ця послуга не тарифікується.

Підвищення вартості базових послуг є для банків альтернативним способом компенсувати зниження процентного доходу, який вони втратили через скорочення кредитування. Банкіри визнають, що збільшення тарифів на розрахунково-касові операції як для фізичних осіб, так і для корпоративних клієнтів зараз є загальною тенденцією.

"Комісійні доходи на тлі зниження рівня кредитування та зменшення процентного доходу стають важливою складовою в переліку статей доходу банку. У розвинених країнах комісійні доходи перевищують 40% сукупних доходів установи, - говорить начальник управління розвитку роздрібного бізнесу Індустріалбанку Сергій Писаренко. - З іншого боку, інвестуючи в інформаційні технології, покращуючи якість послуг і розвиваючи сервісне обслуговування, банки прийшли до зростання витрат".

За словами заступника голови правління-директора головного управління роздрібного бізнесу Правекс-банку Тараса Кириченка, підвищення тарифів викликано бажанням банків перестрахуватися і отримати очікувану комісійну винагороду, навіть якщо новий клієнт установи не буде використовувати відкритий рахунок. !zn

Читайте також:

Нацбанк не влаштовує поточна динаміка кредитування

Українці за місяць у 2,5 рази збільшили скупівлю валюти

НБУ очікує на подешевшання кредитів слідом за зниженням облікової ставки

Держбанки готові знизити свої прибутки заради 3%-вої іпотеки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі